baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Surowe konsekwencje zbyt szybkiej jazdy

Brodniccy policjanci od początku 2020 roku zatrzymali uprawnienia 14 kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ruchu drogowego bezwzględnie będą zatrzymywać uprawnienia do kierowania pojazdami osobom, które nie stosują się do ograniczeń prędkości. Przekonał się o tym 28-latek z Brodnicy.
Wczoraj (23.06.) brodniccy policjanci ruchu drogowego, pełniąc służbę na terenie Brodnicy, przy ul. Al. Piłsudskiego dokonywali pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów. Około godz. 19.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw passata, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Policjanci za przekroczenie prędkości nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 400 złotych, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h funkcjonariusze oprócz powyższych kar, zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Prędkość i brawura, w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci aby zminimalizować ilość zdarzeń prowadzą szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, monitorują przy tym zachowania kierujących na terenie całego powiatu brodnickiego. Szczególnie w obszarach zabudowanych prowadzą wzmożone kontrole prędkości. Niestety, mimo apeli w mediach i prowadzonych działań profilaktycznych w dalszym ciągu kierujący pojazdami w sposób lekceważący odnoszą się do obowiązujących na drodze ograniczeń prędkości. Co najgorsze, kierowcy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Od początku 2020 roku, policjanci ruchu drogowego z brodnickiej komendy, za bagatelizowanie ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 14 kierowcom.

Mundurowi przypominają, że za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje. Brodniccy policjanci będą w dalszym ciągu restrykcyjnie podchodzić do tego typu wykroczeń

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 24.06.2020, 10:52 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 568

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.