baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Szersza, wzmocniona, bezpieczniejsza

Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 1827C Brodnica- Świedziebnia. W wyniku inwestycji zostanie poszerzony i unowocześniony blisko 4-kilometrowy odcinek traktu od Gortatowa do Rokitnicy. Na początku czerwca wykonano wzmocnienie konstrukcji drogi.
Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1835C na Dzierzno do miejscowości Rokitnica, liczącym 3 kilometry i 984 metry. Realizująca zadanie firma STRABAG Sp. z o.o. wykonała dotychczas poszerzenie jezdni z pięciu do sześciu metrów. Na całej szerokości poszerzonej jezdni ułożona została pierwsza warstwa nawierzchni. Jest to warstwa profilowa z betonu asfaltowego, wypełniająca ubytki w istniejącej jezdni oraz korygująca spadki poprzeczne i podłużne. Gotowa jest też zatoka autobusowa i chodniki z kostki brukowej w Sobiesierznie. Dobiegły końca roboty brukarskie związane z wykonaniem chodnika w Rokitnicy.
- Na początku czerwca wykonana została warstwa wiążąca z betonu asfaltowego z siatką wzmacniającą konstrukcję drogi - informuje Czesław Głowacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Brodnicy. - Ułożono też nawierzchnię bitumiczną na zjazdach do nieruchomości przylegających do drogi oraz wykonano przepusty pod zjazdami. Obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe w pasie zieleni drogi, polegające na plantowaniu ziemi z wykopów.

Do wykonania pozostała jeszcze warstwa ścieralna z betonu asfaltowego, rowy odwadniające i pobocza oraz oznakowanie pionowe, poziome, a także oświetlenie przejść dla pieszych. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień br.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 25.06.2020, 15:25 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 322

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Czy to prawda że derektor dróg pochodzi stamtąd i dltego tam się robi drogi ? Stamdąd to znaczy wiadomo.
Dodany 29.06.2020, 08:55 przez paulina
A kiedy remont drogi wojewódzkiej 544 Brodnica na Lidzbark tam to jest dopiero dramat
Dodany 28.06.2020, 19:54 przez Lop
Gorczenica - Kominy też jest bardzo wąska!
Dodany 26.06.2020, 20:52 przez Onyx