baner Baner

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Komunikat dotyczący otwarcia świetlic wiejskich

Z uwagi na liczne pytania mieszkańców kierowane do Urzędu Gminy Brodnica uprzejmie informujemy, że Gmina Brodnica planuje otwarcie świetlic od dnia 1 lipca 2020r. tylko na wynajem.
Ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 świetlice jako budynki użyteczności publicznej były zamknięte. Informujemy, że w ramach kolejnego etapu tzw. odmrożenia możliwe będzie korzystanie z tych budynków, pod warunkiem spełnienia kilku zasad i podpisaniu stosownego oświadczenia.
Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wymagane jest przestrzeganie ogłoszonych wytycznych, w tym bezpiecznej organizacji imprezy/szkolenia:
1. Umieszczenie przy wejściu do obiektu, w widocznym miejscu, informacji dotyczącej konieczności dezynfekcji rąk po każdorazowym wejściu do obiektu.
2. Zapewnienie wszystkim korzystającym z obiektu środków do dezynfekcji, (płyny dezynfekcyjne)
3. Umieszczenie w różnych częściach obiektu, w widocznych miejscach informacji, że rekomenduje się: zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy (min. 2 metry), częste mycie rąk.
4. Wywieszenie w pomieszczeniach sanitamo-higienicznych instrukcji dot. mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania i zakładania maseczek, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji-instrukcji dezynfekcji rąk.

Na terenie gminy znajduje się 8 obiektów tego typu, w związku z tym brak jest możliwości organizacyjnych, aby zapewnić ich bieżącą dezynfekcję. Zgodnie z przyjętym rozwiązaniem to osoba wynajmująca lokal będzie zobowiązana do zapewnienia środków dezynfekujących i odkażenia obiektu przed i po zakończeniu korzystania z obiektu.

W celu wynajęcia świetlicy wiejskiej konieczny jest kontakt z opiekunem świetlicy, który poinformuje o warunkach i zasadach wynajmu. Warunkiem korzystania ze świetlic będzie też podpisanie oświadczenia i przestrzeganie zapisanych w nim zasad.

źródło: Urząd Gminy Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 26.06.2020, 11:58 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 268

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Otworzyć świetlice ,zamknąć urząd gminy , bo tu jest największe zagrożenie finansowe , przy transportować wywrotę piachu , zasypać drzwi wójta i po strachu, tak powiedział rolnik Stachu, to samo zrobić z starostwem, żeby nie skończyło największym dziadostwem ,.
Dodany 29.06.2020, 17:42 przez Stachu
Nie ma co! Gmina Brodnica planuje otwarcie świetlic od 1 lipca. Kto wie, może jeszcze zmienią plany. Sąsiednie gminy już od dawna swoje świetlice wynajmują. Jest okres przyjęć. Świetlica powinna na siebie zarabiać. Zamknięta nie zarobi. Tymczasem mieszkańcy gminy Brodnica wynajmują na przyjęcia świetlice w gminach sąsiednich. Tak wygląda "trzeba lepiej, trzeba więcej"w wykonaniu naszego wójta.
Dodany 29.06.2020, 17:00 przez podatnik
Nie czas zmienić tego pismaka (autora newsów z gminy)? On chyba postawił na ilość, w myśl hasła "trzeba więcej...". Z jakością niestety jest cieniutko - błędy rzeczowe, stylistyczne, gramatyczne, interpunkcyjne itd. W aktualnościach na stronie urzędu ponad tydzień widniał tytuł: "Zaytanie ofertowe"(z 19.06.2020). Gdy w komentarzu pod newsem " Co nowego w gminnych bibliotekach?"zwróciłam na to uwagę, usunięto błędnie zatytułowaną informację z aktualności oraz wszystkie wpisy pod newsem. I cóż to dało? Kolejny news i nadal błędy. Wstyd. (pisze się sanitarno a nie sanitamo - 10 linijka od dołu)
Dodany 29.06.2020, 15:15 przez agnieszka
"Ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19"- wszystko wskazuje na to, że w urzędzie nie odróżniają przyczyny od skutku. Wyjaśniam, jak pasterz krowie. Koronawirus nazywa się SARS-CoV2 i wywołuje chorobę COVID-19. "CO"w nazwie oznacza koronę (ang. corona), "VI"- wirus (ang. virus), "D"-chorobę (ang.disease) a liczba 19 wskazuje rok pojawienia się wirusa -2019.
Dodany 27.06.2020, 12:47 przez marta