TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO NA PODSTAWIE SKUMULOWANYCH DANYCH WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO na godz. 14.00, dnia 26 czerwca 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ

DANE DLA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Zakażeni - 661, zmarli - 49, ozdrowieńcy - 539.

DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
Kwarantanna - 36, ośrodki zbiorowe - 0, zakażeni - 3, nadzór sanitarny - 0, ozdrowieńcy - 11, hospitalizowani - 0, zmarli - 1.

- Szanowni Państwo. Sytuacja od ostatniego komunikatu nie uległa zasadniczej zmianie. Nadal mamy stwierdzone w powiecie brodnickim trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Nie zmieniła się też radykalnie liczba osób w kwarantannie. Nie oznacza to jednak, że możemy osłabić naszą czujność. Wirus nadal jest aktywny, a jego ogniska mogą pojawić się niespodziewanie w każdym miejscu. Pamiętajmy o tym.
W najbliższą niedzielę w całym kraju, w tym również w powiecie brodnickim odbędą się wybory prezydenckie. Głosowanie prowadzone będzie w warunkach szczególnego rygoru sanitarnego. Nie zapominajmy zatem, żeby stosować się do wyznaczonych prawem procedur oraz sanitarnych wskazań członków obwodowych komisji. To ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkich głosujących oraz osób zasiadających w komisjach. Podczas wyborów prezydenckich pamiętajmy o środkach ostrożności, takich jak zachowanie dwumetrowego dystansu oraz obowiązek zakrycia ust i nosa.
Szczegółowe wytyczne Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego podczas wyborów prezydenckich znajdą Państwo na stronach internetowego serwisu rządowego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Chciałbym także poinformować, że następny komunikat starosty na temat sytuacji epidemiologicznej ukaże się po weekendzie - w poniedziałek, 29 czerwca.
Szanowni Państwo, z okazji zakończonego dziś roku szkolnego 2019/2020 pragnę złożyć serdeczne podziękowania dyrektorom, nauczycielom, uczniom i rodzicom za podjęty wspólny wysiłek na rzecz doprowadzenia do szczęśliwego końca edukacyjnej misji w tym okresie nauczania. Ten rok przejdzie do historii jako wyjątkowo trudny i wymagający dla oświaty z powodu pandemii COVID-19, podczas której szkoły stanęły przed wyzwaniami bez precedensu. Cały system edukacji musiał przystosować się z dnia na dzień do nauczania na odległość. W tych szczególnych warunkach społeczności szkół w powiecie brodnickim wykazały się wyjątkową mobilizacją i odpowiedzialnością. Chciałbym serdecznie za to podziękować.
Na nadchodzące wakacje życzę wszystkim przede wszystkim dużo zdrowia, spokoju, radości oraz odpoczynku z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a także szczęśliwego powrotu z letnich wypraw z nowymi siłami do nauki w kolejnym roku szkolnym - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 26.06.2020, 16:22 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 2026

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.