baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Filomaci w rankingu Newsweeka

I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy znalazło się wśród najlepszych szkół ogólnokształcących w rankingu tygodnika Newsweek Polska. Liceum z ul. Lidzbarskiej 14 uplasowało się na 21. miejscu w województwie oraz w pierwszej pięćsetce w kraju.
Ranking liceów ogólnokształcących został przygotowany dla szkół uczących młodzież, w których do wszystkich obligatoryjnych egzaminów dojrzałości przystąpiło co najmniej czterech uczniów. Efektywność liceów oceniona została według sumy kilku wskaźników. Liczyły się wyniki i zdawalność matur w odniesieniu do 100 proc., wskaźnik EWD porównujący wyniki egzaminów gimnazjalnych z wynikami matur, a także liczba języków, liczba olimpijczyków krajowych i międzynarodowych.

W stawce 1411 liceów z całej Polski szkoła prowadzona przez Powiat Brodnicki uplasowała się w pierwszej pięćsetce, na 475. miejscu. Wśród blisko 90 szkół ogólnokształcących w woj. kujawsko-pomorskim brodnickie I LO przy ul. Lidzbarskiej 14 zajęło 21. miejsce.

Założenia merytoryczne rankingu przygotowała kapituła, w skład której weszli: dr Anna Budzanowska - wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego; prof. Marek Konopczyński - pedagog resocjalizacyjny, profesor nauk społecznych, kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku; prof. Marek Rocki - były senator, przez trzy kadencje rektor Szkoły Głównej Handlowej (do 2020 r.); Krystyna Starczewska - współtwórczyni Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących "Bednarska" w Warszawie, prezeska Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej; oraz Dariusz Ćwiklak - zastępca redaktora naczelnego "Newsweeka Polska".

Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że w tym samym rankingu brodnickie III LO przy ul. Matejki 5 (szkoła prowadzona przez Gminę Miasta Brodnica) uplasowało się na 487. miejscu w stawce ogólnopolskiej i na 22. miejscu w województwie kujawsko-pomorskim.

Rankingi prasowe nie są wprawdzie głównym wyznacznikiem oceny szkoły, ale pełnią rolę dobrego przewodnika. Dlatego warto mieć je na uwadze, wybierając przyszłe miejsce nauki.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 29.06.2020, 17:34 , Komentarzy: 8, wyświetleń: 520

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Są. Super. Do I LO idą najlepsze dzieciaki, bo tradycja. A znacie kogoś z tej szkoły, kto nie chodzi na korki?
Dodany 30.06.2020, 16:21 przez mnietek2
typ może po prostu nie mają z czego rzeźbić, bo obecna młodzież jest mega słaba. Niestety takie pokolenie.
Dodany 30.06.2020, 15:18 przez Takie fakty
ŻENADA_LGBT_PLUS...ani CKZiU ani III, ani I nie ma olimpijczyków...zdarzają się przypadki sporadyczne... praca nad olimpijczykiem wymaga od cholery pracy, codziennie po parę godzin w tygodniu może z kilka spotkań z prowadzącym? a czy nauczycielom się chce taki wysiłek podjąć, w każdej szkole idą na zdolności dziecka, nie wkladają mega wysiłku... a szkoda..
Dodany 30.06.2020, 14:30 przez typ
No to prawie otarliśta się o podium. Odwrócić tabelę Brodnica na czelę.
Dodany 30.06.2020, 08:12 przez paulina
Racja, nie ma ja to się mierzyć do 500-tnego miejsca w rankingu. Takie to Polskie, że cieszymy się, iż jesteśmy lepsi od 100 innych szkół, a nie widzimy 500 przed nami. Zamiast tworzyć szkołę w stylu "american style", teatr, propaganda LGBT+, to może zacząć pracować z uczniami i jakieś sukcesy w olimpiadach odnosić... Ten sukces to ŻENADA!!!
Dodany 29.06.2020, 23:06 przez ŻENADA_LGBT_PLUS
a ja się cieszę, kończyłem to liceum, każdy ich sukces i głos idący w świat mnie cieszy, bo ja się utożsamiam z tą szkołą... dla kogoś nieważny a dla kogoś ważny...
Dodany 29.06.2020, 21:44 przez mat-fiz
ALe sukces :P :P :P
Dodany 29.06.2020, 20:23 przez aaa
Sorry ale 21. miejsce w województwie to żadne miejsce.
Dodany 29.06.2020, 18:04 przez Szkoda czasu