TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Czytelnicza edukacja z integracją

Rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie umiejętności aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom - to tylko niektóre cele ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki", w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy.
Projekt był realizowany od 1 października 2019 do 31 maja 2020, a jego autorką jest Honorata Szanecka, dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie, w powiecie tucholskim. Wśród celów, oprócz już wyżej wymienionych, była integracja zespołu klasowego oraz współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych. W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej Specjalnej w ZSS w Brodnicy: Dawid Górski, Zuzanna Kłosowska, Sandra Sikorska i Oliwia Zabłocka - z klasy III oraz Amelia Piotrowska i Roksana Drożdżyńska - z klasy II.
- Uczniowie w trakcie trwania projektu prowadzili "Lekturniki", które uzupełniali systematycznie po wysłuchaniu wybranej lektury - informuje Małgorzata Wróblewska, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy. - Projekt składał się z trzech modułów. W każdym z nich uczniowie mieli do wykonana określone zadania, takie jak: wykonywanie kącików czytelniczych, plakatów i makiet, wykonywanie zakładek do książek, przygotowanie pokazu mody baśniowej, przedstawienia teatralnego.

Jak podkreśliła Małgorzata Wróblewska, dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwinęli swoje zainteresowania czytelnicze, nabyli umiejętność skupienia uwagi, aktywnego słuchania czytanych książek oraz współpracy i współdziałania w realizacji zadań. Korzyścią z realizacji projektu było m.in. to, że rodzice zintegrowali się ze szkołą i z zespołem klasowym.
Wszyscy uczestniczy projektu otrzymali dyplomy. Koordynatorem udziału w projekcie była Iwona Roszak, z ZSS w Brodnicy.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 29.06.2020, 17:38 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 308

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.