baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijany kierowca uderzył w drzewo, po czym zaczął uciekać. Ujęli go świadkowie zdarzenia

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca vw, który uderzył w drzewo w miejscowości Tama Brodzka. Mężczyzna po zdarzeniu zaczął uciekać w pobliski las. Został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany policjantom. Jak się okazało, mieszkaniec Konina był poszukiwany do odbycia kary więzienia.
Wczoraj (29.06.) około godz. 20.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tama Brodzka, na drodze krajowej nr 15. Ze zgłoszenia wynikało, że prawdopodobnie pijany kierowca uderzył w drzewo, po czym zaczął uciekać w pobliski las. W pościg za kierowcą ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy ujęli mężczyznę i przekazali go policjantom. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych w policyjnym systemie okazało się, że 43-latek poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, skąd odjedzie do najbliższego zakładu karnego. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. 43-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 30.06.2020, 09:44 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 623

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Ludziom brak umysłu i poczucia do bezpieczna na drogach.
Dodany 30.06.2020, 13:41 przez Luck
Brawo
Dodany 30.06.2020, 10:51 przez Syf na drogach