baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Placówka opiekuńczo-wychowawcza z Brodnicy wyróżniona w konkursie Fundacji Wawel z Rodzinną

Góra słodyczy za dobre uczynki. Konkurs Fundacji "Wawel z Rodziną" pt. "Dobre uczynki" rozstrzygnięty! Podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce nie zawiedli. Do konkursu "Dobre Uczynki" zorganizowanego przez Fundację "Wawel z Rodziną", trafiło aż 330 prac. Każda z nich prezentuje wyobrażenia dzieci na temat czynienia dobra – w formie plastycznej bądź literackiej. Jednym ze zwycięzców została placówka z Brodnicy.
Konkurs był odpowiedzią na specyficzną sytuację placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki całodobowej w czasie pandemii. W ostatnich miesiącach codzienność ich podopiecznych mocno się zmieniła – choćby w kwestiach związanych z odwiedzinami bliskich osób czy z nauką zdalną. Tuż przed Dniem Dziecka, Fundacja "Wawel z Rodziną" postanowiła zatem skupić swoje działania właśnie na placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zapraszając dzieci do udziału w konkursie.
Zadanie, jakie postawiono przed najmłodszymi było proste – chodziło o przedstawienie, jak wyobrażają sobie czynienie dobra i dobrych uczynków. Dla zwycięzców zostało przygotowanych dziesięć zestawów słodyczy – każdy zawierający ponad 25 kilogramów czekolad i cukierków.
- "Miło było czytać prace, w których dzieci, te mniejsze i te, już prawie dorosłe, pisały o tym, czym jest dla nich dobro. Powtarzał się motyw codziennych dobrych uczynków, zwracania uwagi na drugiego człowieka – czy to młodszej siostry, którą się przytula, czy obcej pani, której można pomóc przejść przez ulicę" – mówi Beata Ostrowicka, pisarka książek dla dzieci, członkini jury konkursu.
Ogółem, jury wybierało spośród 330 prac – 278 plastycznych i 52 literackich. W konkursie wzięło udział 86 placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Z województwa kujawsko-pomorskiego wśród zwycięzców znalazła się praca z Domu Dziecka w Brodnicy.

Pełną listę 10 zwycięzców znajdziemy poniżej:
1. Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, ul. A. Asnyka 13, 58-301 Wałbrzych,
2. Placówka Socjalizacyjna "Mój Dom – Moja Przyszłość", ul. Lutosławskiego 21/2, 76-200 Słupsk,
3. Dom Dziecka i Młodzieży "Szansa", ul. Słupecka 2, 62-402 Kosewo,
4. Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego, ul. Koszalińska 3, 77 - 300 Człuchów,
5. Dom Dziecka w Brodnicy, ul. Słoneczna 26, 87-300 Brodnica,
6. Dom Dziecka w Chmielowicach, ul. Nyska 18, 45-940 Opole,
7. Dom Dziecka w Głogowie, ul. Gen. Stanisława Maczka 7, 67-200, Głogów,
8. Dom Dziecka w Cieszynie, ul. Kraszewskiego 2, 43-400 Cieszyn,
9. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3, ul. Ziołowa 28/2, 42-524 Dąbrowa Górnicza,
10. Specjalistyczna Rodzina Zastępcza, ul. Kamińskiego 3/4 43-300 Bielsko-Biała.

Fundacja "Wawel z Rodziną" od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny "Dobro od Dziecka", który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.


info. nadesłane

Dodano/zmodyfikowano: 30.06.2020, 10:38 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 195

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.