baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci i strażnicy miejscy kontrolują brodnickie parki

Brodniccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi wzmogli patrole piesze po terenach brodnickich parków. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na osoby spożywające alkohol, zaczepiających przechodniów oraz niszczące mienie. Wszystko po to, aby mieszkańcy naszego miasta oraz turyści czuli się bezpiecznie korzystając z uroków Brodnicy.
Od początku czerwca, brodniccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi z Brodnicy wzmogli patrole piesze po terenach parków Anny Wazówny, Jana Pawła II oraz Chopina. Funkcjonariusze podczas tych patroli szczególną uwagę zwracają na wykroczenia takie jak: spożywanie alkoholu, zakłócanie porządku, zaczepianie przechodniów oraz niszczenie mienia. Podczas wzmożonych kontroli parków i skwerów w centrum miasta, funkcjonariusze wylegitymowali ponad 170 osób, ujawnili 74 wykroczenia porządkowe, m.in. zakłócanie spokoju i porządku publicznego nieostrożne trzymanie zwierzęcia, złośliwe utrudnianie korzystania z urządzeń, spożywanie alkoholu. Wobec 32 sprawców wykroczeń nałożono mandaty karne w wysokości od 20 do 500 złotych, zastosowano 39 pouczeń oraz skierowano 3 wnioski o ukaranie do sądu. Na terenie parków przeprowadzono 25 interwencji.
Wspólne patrole ze strażnikami kontynuowane będą przez cały okres wakacyjny. W tym czasie zwiększa się ruch turystyczny w naszym mieście i powiecie, a funkcjonariusze w ten sposób dbają o to, aby i mieszkańcy naszego miasta, a także turyści mogli czuć się bezpiecznie i przyjemnie spędzać czas w miejscach do tego przeznaczonych.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 06.07.2020, 10:14 , Komentarzy: 8, wyświetleń: 1304

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
- Młodzież siedzi przed komputerem - niedobrze bo gry przemoc powodują - Młodzież gra w piłkę pod blokiem - niedobrze bo za głośno - Młodzież wychodzi do parku - niedobrze bo przeszkadzają "Panie te młode to najgorsze teraz. One to od razu powinny się stare rodzić" - i tak starzy ludzie patrzą z swoich 24m2 z okien do czego by tu jeszcze się przyczepić. Zamiast rozwijać kulturę i edukację to wieczne problemy. Ale to na plus bo głupich ludzi państwo łatwiej może kontrolować.
Dodany 09.07.2020, 17:32 przez ***** ***
Wiecie za moich czasow jak i zapewne kazdego z WAS przebywanie w tych parkach skwerach itp bylo swoista rozrywka ludzi mlodych jak i starszych.Kazdy wiedzial co tam sie dzieje kazdy byl swiadomy.Dzis wlasnie te osoby ktore za dawnych czasow tam przesiadywaly zyly zyciem miasta robia z tego wielka afere.W dobie internetu rozglos bandyckich wybrykow ludzi mlodych NIE SIEDZACYCH o dziwo w domach przed kompem jest tragedia na miare 21 wieku.Oczywiscie nie jestem za burdami ale wszystklo w miare rozsadku z obu stron.Pozdrawiam BRODNICZAKI.
Dodany 07.07.2020, 09:26 przez Robi529
Z tymi chłopcami gerojami młodymi i tepymi to prawda, szczególnie w chopina, ale słyszałam, że się za nich ostro biorą i dobrze. Patola do lasu na dziki polować jak tacy ura bura.
Dodany 06.07.2020, 20:33 przez GOSKA
w Parku Chopina taka patologia...wow..jak ja byłem kiedyś przez przypadek z kumplem o 00.30 to mnei wylegitymowali... zatem patrole do roboty oczyścić z patoli park Chopina
Dodany 06.07.2020, 17:30 przez wuj
A kiedy będzie otwarty plac zabaw dla dzieci w parku JPII ?
Dodany 06.07.2020, 16:15 przez Martin
Największą patologia chyba w parku Chopina, i chłopcy kozaczki po 20 lat,z tym coś zróbcie.
Dodany 06.07.2020, 11:28 przez JadwigaA
Brawo. Nareszcie spokój a patologią.
Dodany 06.07.2020, 11:26 przez Dagmara
no w końcu...BRAWO...tak trzymać...oczyścić miejsca publiczne z patologicznych elementów i zachowań...super
Dodany 06.07.2020, 11:07 przez mama 3-latka