baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Nagrody za frekwencję przy urnach

W najbliższą niedzielę (12 lipca) druga tura wyborów prezydenckich. Samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych w naszym regionie. Gminy, które wykażą największą frekwencję przy urnach, otrzymają 20 tysięcy złotych, które pozwolą im zorganizować atrakcyjne wydarzenia kulturalne. Do udziału w wyborach zachęcali dziś (8 lipca) marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

- Wybory to święto demokracji. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie, każdy jest na wagę złota – mówiła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska

- Prawo do głosowania to nie tylko przywilej, to także nasz moralny obowiązek. To, o co przede wszystkim walczymy, to wysoka frekwencja przy urnach – podkreślał marszałek Piotr Całbecki.

Jak przyznamy te bonusy? Po wyborach sprawdzimy, jak wyglądała frekwencja w poszczególnych gminach Kujaw i Pomorza. W oparciu o nią stworzymy rankingi samorządów w następujących kategoriach:
- największe miasta regionu (tzw. prezydenckie)
- stolice powiatów ziemskich
- pozostałe miasta
- gminy miejsko-wiejskie
- gminy wiejskie.
Zwycięski samorząd w każdej z tych kategorii zostanie nagrodzony. Będzie to właściwie nagroda dla mieszkańców – organizacja atrakcyjnej imprezy kulturalnej. Na realizację każdego takiego eventu samorząd województwa przeznaczy 20 tysięcy złotych.
W ubiegłym roku konkurs z nagrodami dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych Kujaw i Pomorza ogłosiliśmy w związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Marszałkowskie bonusy za wysoką frekwencję trafiły do Torunia, Brodnicy, Ciechocinka oraz miasto Solec Kujawski i gmina Osielsko (powiat bydgoski).

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
fot. Andrzej Goiński

Dodano/zmodyfikowano: 08.07.2020, 17:40 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 695

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.