baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z drogi dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Brodniccy policjanci dzięki anonimowemu zgłoszeniu zatrzymali 39-letniego kierowcę nissana, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.
W minioną sobotę, krótko przed godz. 20.00 brodnicki dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie o pijanym kierowcy nissana, który jedzie z miejscowości Ryte Błota w kierunku Brodnicy. Dyżurny naprzeciw wysłał patrol ruchu drogowego. W miejscowości Żmijewo, policjanci napotkali pojazd opisany w zgłoszeniu i zatrzymali go do kontroli drogowej. Funkcjonariusze poddali siedzącego za kierownicą mężczyznę badaniu alkotestem. Okazało się, że 39-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi zatrzymali kierowcę i przetransportowali do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, 39-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 13.07.2020, 10:37 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 535

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.