baner Baner

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > ClassiX Online

ClassiX Online to koncerty, warsztaty, panele dyskusyjne, wywiady, spotkania z artystami, pokazy i premiery filmów. To cotygodniowa dawka dobrej kultury! 18. lipca rozpoczynamy cotygodniowy cykl spotkań online, pełnych inspirujących treści kulturalnych. Ponieważ COVID-19 uniemożliwił nam spotkania z publicznością na żywo, postanowiliśmy przekształcić ClassiX w mobilny dom kultury. Taka formuła pozwoli nam na prezentację jeszcze większej ilości artystów, wydarzeń i projektów artystycznych, dając nam możliwość dotarcia do znacznie szerszego grona odbiorców. Zaczynamy 18. lipca o godz. 20.00 od koncertu zespołu 5/6 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku - współorganizatora wydarzenia, gdzie nie tylko damy się porwać energetycznej muzyce wokalnej, ale i porozmawiamy z artystami o ich inspiracjach, pasji i codziennej artystycznej rutynie.
YT: https://www.youtube.com/channel/UCxPe41yG_Po-c3z2MmL4P-Q
Facebook: https://www.facebook.com/festiwalclassix/
Następnie zawitamy do Warszawy, gdzie Sebastian Wypych zabierze nas w fascynującą podróż śladami tradycji ludowej włożonej w ramy współczesnych technik audiowizualnych. Podczas eko-panelu dyskusyjnego prowadzonego przez Marcina Tischnera porozmawiamy o filozofii zero waste, dobrych praktykach i eko-edukacji. Kolejna sobota sierpnia to spotkanie z niezwykłymi artystami - Magdą Hueckel i Tomkiem Śliwińskim i ich wielokrotnie nagradzanym filmem "Nasza klątwa". Sierpniowe spotkania z kulturą zakończymy live session w Zakopanem, gdzie Mat Kwiatkowski wraz z Kapelą Andrzeja Kalaty Korca nagrywać będą materiał na płytę "Rozmowy przy halnym". Wrzesień i październik obfitować zaś będą w premiery i nowości z rynku edukacyjno-kulturalnego. Nasłuchujcie i bądźcie z nami!
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Mai i Mata Kwiatkowskich. Projekt dofinansowano z Narodowego Instytutu Wolności z Programu COVID-19, z budżetu Gminy Miasta Brodnicy oraz Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 15.07.2020, 12:22 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 343

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
To już niedługo otwarcie spa ? Bo moja pinica bardzo chciałaby poskakać na zabawkach.
Dodany 16.07.2020, 08:03 przez Pati
No i kiedy Burmistrz odegra symfonię brodnicką, którą zamówił u organizatora Kwiatkowskiego? Rozumiem, że trzyma jej premierę na szczególną okazję. Jako zaangażowany w życie miasta, troskliwy obywatel podpowiadam, niech Pan tę symfonię odegra na cymbałach na otwarciu psiej strefy aktywności przy Leśnej.
Dodany 15.07.2020, 13:40 przez filipek
Dlaczego w związku z Covidem miasto nie wycofało się z tej imprezy. Organizowanie jej online to jedynie sposób aby wyszarpać pieniądze brodnickiego podatnika, wyprowadzić poza miasto, do Gdańska, Warszawy i dalej. Live session w Zakopanem to po prostu urlopik organizatorów w górach za pieniądze brodnickiego podatnika, z których ten obejrzy ochłapy w internecie. Pytam się - jeżeli to wszytko można organizować w Warszawie, Gdańsku, Zakopanem to dlaczego nie w Brodnicy skoro to brodnicki podatnik za to płaci?
Dodany 15.07.2020, 13:34 przez filipek