baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Obraz: moje piękno. Inne znaczy wyjątkowe

14 uczestników weźmie udział w projekcie Brodnickiego Domu Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy, pn. "OBRAZ MOJE PIĘKNO - INNE, ZNACZY WYJĄTKOWE".
Projekt powstał z myślą o młodzieży, która chce podjąć artystyczne wyzwanie, traktując malarstwo jako narzędzie do wyzwolenia ukrytych emocji. Uczestnicy, w swoich decyzjach twórczych są wolni - od początku do końca sami decydują, co będzie tematem ich pracy malarskiej. Nie będą w żaden sposób oceniani, nikt nie będzie też narzucać im swojej wizji czy sposobu jej realizacji. Projekt ma na celu przede wszystkim wywołanie wzajemnych, pozytywnych relacji społecznych, w wirtualnej przestrzeni, w której wszyscy uczestnicy będą się nawzajem wspierać oraz przekazywać sobie nawzajem swoje doświadczenia z procesu twórczego. Dzięki temu zrealizowany zostanie czynnik edukacji artystycznej, który w naturalny sposób uruchomi się podczas wspólnego, twórczego działania. Chcemy, by każdy uczestnik mógł w sieci bezpiecznie odkryć swoje pasje, zdolności manualne albo - jeśli zechce - mógł podzielić się z grupą radością z samego tworzenia. Ponieważ uczestnicy są zróżnicowani wiekowo, udział w projekcie uczy także tolerancji i cierpliwości wobec młodszych, bez używania języka nienawiści oraz hejtu.
"OBRAZ MOJE PIĘKNO..." to projekt artystyczny, który nie wymaga od uczestników specjalnych umiejętności czy posiadania artystycznego talentu. Ważna jest ekspresja, sam proces tworzenia, a także wspólnego odczytywania dzieła, rozszyfrowywania zawartych w nim znaczeń. Koordynatorem projektu jest artysta plastyk, Magdalena Dobrosielska-Jankowska, która spełnia bardziej rolę przewodnika i towarzysza, zachęcającego uczestników do tworzenia, niż krytyka i nauczyciela.
Materiały zakupione i rozdane, pozostaje tylko tworzyć! Już wkrótce przedstawimy pierwsze prace, w nowej, wirtualnej odsłonie.

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu BARDZO MŁODA KULTURA 2019-2021.

BDK

Dodano/zmodyfikowano: 15.07.2020, 12:29 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 371

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.