baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Warto wybrać się na ten spacer

Muzeum w Brodnicy i Centrum Edukacji Ekologicznej realizować będą w dniu 25.07.2020 r. wydarzenie turystyczno-promocyjne pn. "Przyrodniczy spacer z królewną Anną po zielonym Pojezierzu Brodnickim". Przedsięwzięcia jest częścią projektu "Kujawsko-Pomorskie! Lubię tu być... na zielonym".
- W programie wydarzenia planujemy zorganizować zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Edukacji Ekologicznej, które działa przy Muzeum w Brodnicy i przeprowadzenie tam krótkiej prelekcji na temat ochrony środowiska przed szkodliwymi działaniami człowieka w kontekście poprawy jakości życia i zdrowia mieszkańców naszego województwa – mówi dyr. Muzeum w Brodnicy Marian Marciniak.
- Ponadto, zorganizowany zostanie 4 godzinny spacer przyrodniczy z przewodnikiem, wiodący ścieżką edukacyjno-przyrodniczą "Bobrowiska" na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również wziąć udział w konkursie pn. " Zielone Pojezierze Brodnickie", na zakończenie spaceru przyrodniczego – dodaje dyrektor.
Celem projektu jest promocja walorów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego i poszerzenie wiedzy na temat chronionych przyrodniczo obszarów. Projekt zakończy koncert piosenki turystycznej na brodnickim zamku. Ponadto, w czasie trwania wydarzenia pracownicy Muzeum w Brodnicy opowiadać będą nie tylko o walorach przyrodniczych naszego regionu, ale także o królewnie Annie Wazównie i jej działaniach na rzecz przyrody.
- W związku z pandemią i wynikającymi z niej obostrzeniami planujemy, że w wydarzeniu weźmie maksymalnie udział 40 osób dorosłych, które zostaną podzielone na dwie lub trzy grupy. Osoby zainteresowane projektem mogą zgłaszać w nim swój udział od piątku 17.07. br. do piątku 24.07.br. w godz. pracy muzeum pod nr. tel. 56 49 505 70. Decyduje kolejność zgłoszeń – informują muzealnicy.
Głównym organizatorem wydarzenia jest Muzeum w Brodnicy i prowadzone przez instytucję Centrum Edukacji Ekologicznej, ul. św. Jakuba 1, 87-300 Brodnica. Projekt finansowany jest w ramach programu Edukacja Społeczności Zamieszkujących Obszary Chronione Województwa Kujawsko-Pomorskiego przez Fundusze Europejskie z programu Struktura i Środowisko Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 16.07.2020, 11:31 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 475

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.