TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Z Paczkomatem Urząd24 dużo łatwiej

Paczkomat Urząd 24 to rozwiązanie, które umożliwia mieszkańcom realizację sprawy bez wizyty w urzędzie. Urządzenie zostało zainstalowane 23 lipca przed Starostwem Powiatowym w Brodnicy. Urząd Starosty Brodnickiego jest jedną z 11 placówek samorządowych w Polsce i jedyną w regionie, które wdrażają nowy sposób obsługi klientów.
Wcześniej podobne urządzenia firmy InPost zainstalowane zostały przy urzędach miasta w Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Kaliszu, przy starostwach powiatowych w Gorzowie Wielkopolskim, Nowym Targu, Wołominie (Kobyłkowska, Prądzyńskiego, Radzymin), Koszalinie oraz Urzędzie Gminy Poświętne.

W środę 29 lipca oficjalnie zainaugurowana została obsługa klientów w Starostwie Powiatowym w Brodnicy za pośrednictwem Paczkomatu Urząd24.

- Trudności lokalowe starostwa, zwłaszcza wydziału komunikacji i transportu, wyłączenie z powodu RODO dwóch stanowisk obsługi, zwiększone kolejki wynikające ze zmiany przepisów, a wreszcie pandemia, spowodowały, że trzeba było wyjść z impasu – mówi starosta brodniki Piotr Boiński. – W trakcie przymusowej izolacji większa część obsługi odbywała się bez kontaktu bezpośredniego z klientem. Postanowiliśmy ten trend wykorzystać, aby przyczynić się do zmniejszenia kolejek w wydziale, ale także ważnego w dobie pandemii ograniczenia kontaktu klienta z urzędnikiem tam, gdzie to jest możliwe. Zamiast stać w kolejce, klienci urzędu będą mogli nawet po godzinach odebrać to, co zostało dla nich przygotowane. Jeżeli system spełni pokładane w nim nadzieje, rozważymy rozszerzenie jego zastosowania do spraw realizowanych przez inne wydziały.
Pierwszemu klientowi - Tomaszowi Górzyńskiemu z powiatu brodnickiego - odbierającemu tablice oraz dowód rejestracyjny po oficjalnej inauguracji nowego sposobu obsługi pogratulował osobiście starosta Piotr Boiński, wręczając zastaw pamiątek promujących Powiat Brodnicki.

Jak poinformowała Monika Karpińska, zastępca naczelnika Wydziału Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Brodnicy, w pierwszym rzędzie za pośrednictwem nowego urządzenia realizowane będą sprawy związane z rejestracją pojazdów. Można będzie na przykład odebrać dowód rejestracyjny, wtórniki dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, tablice rejestracyjne. W ten sposób będzie można również wymienić dowód rejestracyjny, jeśli zajdzie taka konieczność, a także zawiadomić o zbyciu/nabyciu pojazdu. W przyszłości będzie można załatwić również odbiór prawa jazdy oraz otrzymać profil kandydata na kierowcę czy wpis kwalifikacji zawodowej.

Urządzenie jest tak skonfigurowane, że składając wniosek w załatwianej przez siebie sprawie, należy zapytać urzędnika, czy możliwe jest odebranie dokumentów z paczkomatu. InPost poinformuje przez sms na podany numer telefonu oraz adres e-mail, gdy dokumenty będą czekać na odbiór skrzynce maszyny. W wiadomości będzie widoczny kod potrzebny do jej otworzenia oraz maksymalny termin odbioru dokumentów z maszyny. Na odbiór przesyłek z brodnickiego starostwa klienci będą mieli 48 godzin.

Instrukcję jak załatwić sprawę związaną z rejestracją pojazdu za pośrednictwem Paczkomatu Urząd 24, czyli bez wizyty urzędzie, znajdą Państwo poniżej.źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 29.07.2020, 22:40 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 1171

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Dobry pomysł , ale ,jedno ale ? czy pan starosta zredukuję ilość pracowników , bo jeśli wprowadza się technologiczne nowości ,to chyba zmyślą o oszczędnościach, życzę powodzenia , z resztą, nowości nie kupuję się za darmo.
Dodany 31.07.2020, 14:52 przez Podatnik
Super rozwiązanie!
Dodany 30.07.2020, 11:03 przez Z Paczkomatem Urząd24 dużo łatwiej
No i BRAWO, to mi się podoba.
Dodany 30.07.2020, 10:49 przez Wiktor