baner kalnedarze2021

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Gdzie jest moja paczka? Poradnik dla kupujących on-line

Przyzwyczailiśmy się przez ostatnie miesiące do robienia zakupów on-line. Od połowy marca do początku maja zamknięta była większość sklepów, więc nie bardzo była alternatywa. Zauważyły to firmy działające w branży e-commerce, które starały się wykorzystać okazję do przyciągnięcia nowych klientów, wychodząc ze słusznego skądinąd założenia, że jak ludzie raz przekonają się do ich usług, to będą wracać. Jednocześnie wiele przedsiębiorstw zostało zmuszonych do wkroczenia w świat e-commerce, jak nie na całego, to przynajmniej oferując lokalne dostawy.
Natomiast firmy działające zarówno on-line jak i off-line skupiły się w większym stopniu na tym pierwszym aspekcie działalności. I choć sklepy w centrach handlowych od 4 maja są już otwarte, to wiele wskazuje na to, że zwrócenie się w kierunku e-handlu pozostanie stałym trendem. Widać to chociażby po decyzji niektórych firm, jak np. LPP (właściciel m.in. marek House, Sinsay i Cropp) czy EMPiK, które zdecydowały się nie otwierać od razu wszystkich sklepów w galeriach handlowych. Chociaż w Galerii Brodnica salony wszystkich tych marek zostały otwarte, to w całej Polsce zamknięte pozostało prawie 30% sklepów należących do LPP i 40 salonów EMPiK. Ten ostatni zresztą wprost przyznaje, że chce skupić się bardziej na e-handlu, w który firma dużo zainwestowała jeszcze przed pandemią, w odpowiedzi na zakazy handlu w niedziele i zmiany w nawykach zakupowych Polaków.
Zamknięcie części sklepów, zamknięcie kin i siłowni w galeriach, a początkowo także gastronomii, sprawiło, że wypad na zakupy nie był już tym samym doświadczeniem co kiedyś. Są też i inne powody żeby nadal kupować on-line. Chodzenie po sklepach, choć przyjemne, wiąże się jednak nadal z pewnym ryzykiem, mimo wszechobecnych maseczek i środków do dezynfekcji rąk. Wielu osobom spadły też ostatnio dochody, a ceny w internecie są na ogół niższe. Z myślą o wszystkich kupujących on-line przygotowaliśmy ten krótki poradnik.

Gdzie jest moja paczka?
Dokonawszy zakupów on-line wielu z nas zaczyna sobie po jakimś czasie zadawać pytanie: Gdzie jest moja paczka? Jest to bardzo rozsądne pytanie. Wiedząc gdzie jest moja paczka mogę sobie oszczędzić stresu związanego z oczekiwaniem na nią. Wiedząc gdzie jest moja paczka mogę też łatwo sprawdzić czy przesyłka do mnie idzie, na jakim jest etapie podróży i czy muszę się przygotować na jej odbiór: czekać na kuriera, mieć odliczone pieniądze przy płatności za pobraniem, zaplanować wizytę w Paczkomacie w drodze z pracy.
Na szczęście odpowiedzenie sobie na pytanie “gdzie jest moja paczka" jest banalnie proste. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej i wpisać numer przesyłki w okienku wyszukiwania paczek, albo po prostu kliknąć w link w mailu otrzymanym od operatora. Chociaż ja, kiedy chcę wiedzieć gdzie jest moja paczka, najchętniej korzystam z dedykowanej aplikacji na telefon, która sama wyświetla mi status mojej paczki. Tylko dobrze byłoby wiedzieć co dany status oznacza. Tu jest więc garść wyjaśnień:
Przygotowana przez nadawcę - Taki lub podobny status oznacza, że osoba lub firma wysyłająca paczkę wygenerowała etykietę nadawczą, nie oznacza jednak nadania paczki przez nadawcę.
Odebrana od klienta lub umieszczona w Paczkomacie - Taka informacja oznacza, że paczka fizycznie została już nadana - nadawca umieścił ją w Paczkomacie, przekazał ją kurierowi, lub zostawił w punkcie obsługi.
Przyjęta w oddziale (nadawczym) - To ostatni etap jaki przesyłka pokonuje przed wyruszeniem w trasę. Po odebraniu z Paczkomatu, z punktu obsługi, lub od klienta, kurier dostarcza ją do lokalnego oddziału operatora (ewentualnie robi to osobiście nadawca), skąd zostanie wyprawiona w drogę do oddziału odbiorczego.
W trasie - ponieważ ja nerwowo pytam gdzie jest moja paczka co pięć minut, to ten status oglądam dość często. Może się on pojawić kilka razy, w miarę jak przesyłka pokonuje kolejne etapy podróży i oznacza, że moja paczka jest na pokładzie jednego z pojazdów firmy w drodze między oddziałami.
Przyjęta w oddziale (odbiorczym) - Teraz już można się spodziewać szybkiej dostawy, bo paczka trafiła już do najbliższego oddziału firmy i wkrótce zostanie odebrana przez kuriera w celu doręczenia.
W doręczeniu -...co się właśnie stało - kurier odebrał przesyłkę z oddziału i wiezie ją do odbiorcy, ewentualnie do wskazanego Paczkomatu lub punktu obsługi.
Gotowa do odbioru - …i właśnie tam trafiła. Teraz paczkę można już odebrać z Paczkomatu lub punktu obsługi.
Dostarczona - No i odebrałem paczkę. Ewentualnie odebrał ją ktoś inny, komu dałem kod odbioru, albo ktoś z domowników. Ewentualnie sąsiadka. Zdarzyło mi się też parę razy, że pomyliły mi się paczki, albo jakieś stare awizo znalazłem w skrzynce. Widząc ten status wiem, że chodzi o odebraną paczkę, którą nie muszę się już przejmować.

źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 31.07.2020, 07:25 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 224

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.