baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO na godz. 10.00, dnia 4 sierpnia 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ

DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
Kwarantanna - 79, ośrodki zbiorowe - 0, zakażeni - 6, nadzór sanitarny - 0, ozdrowieńcy - 14, hospitalizowani - 0, zmarli - 1.

Apel Starosty Brodnickiego i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy

- Szanowni Państwo! Stwierdzenia o przezwyciężeniu epidemii i mniejszej aktywności wirusa odpowiedzialnego za infekcję COVID-19 w okresie letnim są zdecydowanie przedwczesne. Mamy obecnie na to dowód zarówno w skali kraju, jak i na terenie powiatu brodnickiego, gdzie w ostatnim czasie nastąpił wzrost zakażeń w postaci ognisk zachorowań. W powiecie brodnickim mamy 6 nowych aktywnych zakażeń, a osób objętych kwarantanną jest 79.
Aktualnie jedynym skutecznym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 jest utrzymywanie zasad bezpiecznego dystansu społecznego, stosowanie środków ochrony dróg oddechowych, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych oraz wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie zachować odpowiedniej odległości od innych. Unikajmy skupisk ludzkich, zachowujmy higienę, myjmy często ręce, nie dotykajmy nimi oczu, ust i nosa.
Z uwagi na zniesienie kwarantanny urzędowej bardzo ważne jest także zastosowanie dobrowolnie 14-dniowej kwarantanny prewencyjnej po powrocie z zagranicy i natychmiastowe zgłoszenie lekarzowi objawów chorobowych, a Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontaktu z osobą zakażoną.
Apelujemy o ostrożność, rozsądek i odpowiedzialność wobec siebie i innych, których możemy narazić na ryzyko zakażenia. Przypominamy, że oficjalne informacje na temat koronawirusa SARS CoV-2 oraz zalecenia, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich znajdą Państwo na stronach:
www.gis.gov.pl, www.gov.pl/web/koronawirus, pssebrodnica.pl, www.brodnica.com.pl - Danuta Kowalkowska-Szramka PPIS w Brodnicy i Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 04.08.2020, 11:47 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 2402

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Skoro pozytywne wyniki dają nawet o papaje a są to owoce to daje myślenia co to są za testy i dlaczego tyle kosztują, pozdrowienia dla Kumatych
Dodany 05.08.2020, 12:51 przez Sparta
przebadać wszystkich peeselowców i związanych z nimi osób, zielone ludko mogły mieć kontak t z Bobrem
Dodany 05.08.2020, 09:51 przez weronika