baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Bractwo Kurkowe - to nasza tradycja

Kto zna historię Bractwa Kurkowego? A kto wie, że w 1859 r. Bractwo Kurkowe zakupiło na swoją siedzibę posesję na ulicy Przykop 43? Taaak, tę samą, w której dziś mieści się Brodnicki Dom Kultury. O tym wszystkim można przeczytać w zakładce "HISTORIA", na stronie bdk.brodnica.net, ale konia z rzędem temu, kto choć raz ją otworzył. Nie lubimy wracać do przeszłości, ignorujemy historię, ale to właśnie ona nas kształtuje, określa naszą tożsamość, która szczególnie silnie związana jest z miejscem urodzenia (dorastania) i najbliższą rodziną. Czy chcemy tego czy nie, dorastanie w konkretnym miejscu, wśród konkretnych ludzi określa nas na przyszłe lata. I choć niektórzy twierdzą, że współcześnie te składowe naszej tożsamości tracą na znaczeniu, bo żyjemy w zglobalizowanej przestrzeni świata, to dla wielu z nas życie i doświadczenie zakorzenione jest w miejscach, kulturze i historii.
Pytanie o to "kim jestem?" może zadawać sobie jednostka, ale również jakaś grupa. Dlatego tak ważne jest dla nas budowanie tożsamości zbiorowej, np. lokalnej.
Temu ma służyć projekt “BRACTWO KURKOWE - TO JEST NASZA TRADYCJA", który złożyliśmy w IV. edycji PROGRAMU “MOJA MAŁA OJCZYZNA", FUNDACJI BGK.
Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju - jedyna taka instytucja w Polsce. BGK aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju, realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje, m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą.
Projekt Brodnickiego Domu Kultury, “BRACTWO KURKOWE - TO JEST NASZA TRADYCJA" jest pierwszym z serii projektów, o tematyce nawiązującej do naszej lokalnej tradycji, historii naszej “małej ojczyzny", Ziemi Michałowskiej.
KOORDYNATORZY PROJEKTU - Małgorzata Miętkiewicz, Katarzyna Watkowska.

BDK

Dodano/zmodyfikowano: 05.08.2020, 10:03 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 231

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.