baner kalnedarze2021

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO na godz. 10.00, dnia 6 sierpnia 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ
DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
Kwarantanna - 99, ośrodki zbiorowe - 0, zakażeni - 9, nadzór sanitarny - 0, ozdrowieńcy - 14, hospitalizowani - 0, zmarli - 1.

Apel Starosty Brodnickiego i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy
- Szanowni Państwo! Stwierdzenia o przezwyciężeniu epidemii i mniejszej aktywności wirusa odpowiedzialnego za infekcję COVID-19 w okresie letnim są zdecydowanie przedwczesne. Mamy obecnie na to dowód zarówno w skali kraju, jak i na terenie powiatu brodnickiego, gdzie w ostatnim czasie nastąpił wzrost zakażeń w postaci ognisk zachorowań. W powiecie brodnickim mamy 9 nowych aktywnych zakażeń, a osób objętych kwarantanną jest 99.
Aktualnie jedynym skutecznym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 jest utrzymywanie zasad bezpiecznego dystansu społecznego, stosowanie środków ochrony dróg oddechowych, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych oraz wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie zachować odpowiedniej odległości od innych. Unikajmy skupisk ludzkich, zachowujmy higienę, myjmy często ręce, nie dotykajmy nimi oczu, ust i nosa.
Z uwagi na zniesienie kwarantanny urzędowej bardzo ważne jest także zastosowanie dobrowolnie 14-dniowej kwarantanny prewencyjnej po powrocie z zagranicy i natychmiastowe zgłoszenie lekarzowi objawów chorobowych, a Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontaktu z osobą zakażoną.
Apelujemy o ostrożność, rozsądek i odpowiedzialność wobec siebie i innych, których możemy narazić na ryzyko zakażenia. Przypominamy, że oficjalne informacje na temat koronawirusa SARS CoV-2 oraz zalecenia, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich znajdą Państwo na stronach:
www.gis.gov.pl, www.gov.pl/web/koronawirus, www.pssebrodnica.pl, www.brodnica.com.pl - Danuta Kowalkowska-Szramka PPIS w Brodnicy i Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 06.08.2020, 11:28 , Komentarzy: 18, wyświetleń: 3545

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
korona-wirus był jest i będzie to jest odmiana wirusa grypy ludzie obudźcie się - jest niegroźny i zdrowy człowiek na niego nie umrze a zdechlaki niech siedzą w domu,
Dodany 11.08.2020, 14:45 przez poseł
Popieram Emeryta i CBR ka w pełni brawo bracia rodacy. To koniec PSL u tak u góry tak i na dole.
Dodany 09.08.2020, 09:35 przez Morwa
Rolniku , w polu to pracuję piłkarz , żołnierz , rolnik na polu , pewno kończyłeś uniwersytet w Cielętach,no- wykazałeś się naukową wiedzą w pisowni .
Dodany 08.08.2020, 18:04 przez CBR
Zapraszam do pracy w polu. Rozumiem że komuna nie dała ci się wykazać.
Dodany 08.08.2020, 16:44 przez Rolnik
Rolniku , nie chciej żeby rzemiosło nic nie robiło , ty bierzesz unijne dotację na koszt rzemieślniczego podatku ,kredyty i inne przywileje od rządu , pewno odpowiesz ,trzeba było brać ziemię , jak by wszyscy chcieli być rolnikami , to ty pierwszy byś był na życiowym śmietniku z gołą dupą, tak mi się wydaję iż prześmiardłeś PSlowską strukturą mądrości,ale pewnie zauważyłeś ,gadanie przestaje się liczyć , to pokazało coraz mądrzejsze społeczeństwo w ostatnich wyborach , oby Bóg dał temu krajowi jeszcze więcej takiego społeczeństwa .
Dodany 08.08.2020, 14:49 przez Emeryt
Apelujecie z sami nic nie robicie. Chyba teraz w portki.
Dodany 08.08.2020, 08:22 przez Rolnik
A ja bym zalecił kwarantanne w urzędzie miasta starostwa w urzędowych biurach ,zamknąć na klucz wszystkich na dwa tygodnie , starostę z burmistrzem ,wstrzymał bym wszelkie kontakty ,postawił kuchnie polową ,przy kuchni dyrektora cwaniaka z ZAZu ,jak gotuje dla szpitala, to i tu sprawę załatwił , nie dałbym wozić jedzenia dla pacjentów z Żuromina, tylko zatrudnił dobrego wojskowego kucharza ,i na pewno było by taniej i bezpieczniej , a radnych -czyli bez radnych do lasu sadzić drzewa , czyścić rogi jeleniom , zaś dzikom bawić warchlaki , żeby rolnikom kukurydzy nie wyżerały.
Dodany 07.08.2020, 14:44 przez Podatnik
Dziwisz się Aniu że tak jest może wypowiedziałam się w taki sposób jak na tym forum i nikt cię nie mógł zrozumieć 😉
Dodany 07.08.2020, 12:32 przez Rębajło
To jak mamy ognisko covidowe to leżymy. Myślę, że jak tak to do końca następnego tygodnia będzie 100 i wtedy się sprawa rypnie. Z tego co można przeczytać o tym to zostało to tu przywleczone tak a skąd jak można wiedzieć.
Dodany 06.08.2020, 23:00 przez Rejent Milczek
...bardzo ważne jest także zastosowanie dobrowolnie 14-dniowej kwarantanny prewencyjnej po powrocie z zagranicy - na jakiej podstawie? Ja byłem na takiej kwarantannie na zasadzie jedna pani pewnej pani! Specyfika takich grajdołów wzajemnej adoracji i złośliwości.
Dodany 06.08.2020, 22:32 przez ojciec Tadek
Przecież mamy ognisko covid w CBR ale narazie o tym cisza..a szkoda
Dodany 06.08.2020, 20:40 przez Olka
hej towarzystwo wzajemnej adoracji - krzyżak ma rację , zacznijcie od siebie......Noszenie maseczek i zachowanie dystansu to podstawa walki z koronawirusem. Będąc w sklepie zwróciłam uwagę osobie stojącej za mną aby się odsunęła , ponieważ nie miała maski,to usłyszałam tyle epitetów,że włos się na głowie jeżył.Najgorsze jest to ,że pracownicy ani inni klienci mnie nie poparli - taką mamy świadomość części społeczeństwa.
Dodany 06.08.2020, 20:17 przez ania
Niech suweren wreszcie założy maseczki i trzyma dystans.
Dodany 06.08.2020, 18:17 przez Krzyżak
Brawo Michał CBR trafna opinia może założymy stowarzyszenie Umarłych Poetów gdzie nasz Krzyk Ciszy zmieni się na Krzyk Narodu. Zaprosiliśmy jeszcze do nas Emeryta równie światłą jednostkę na tym forum i byśmy ruszyli z koksem. Zaraz za krzaków ktoś krzyknie że to nie jest zadaniem gminy i powiatu ale to my wybieramy władze gminy i powiatu i to my jesteśmy Waszym Suwerenem i to my jako społeczność domagamy się działania w sprawie Korony. Brak działania będzie kładł się cieniem na włodażach. Lepiej być zapamiętanym jako ten który walczył przez historię niż ten co ucieka, lawiruje boi się.
Dodany 06.08.2020, 18:07 przez Morwa
Władze miasta, powiatu totalna kompromitacja. Urzędy, ale też lekarze tylko On line. Inne mniejsze, biedniejsze powiaty, rozdawanie maseczek, więcej testów, nawet po urzędach, zakładach, ciekawe jak ruszą dzieci do szkół czy coś zrobią, jak i zanim będą ogniska COVID-19. Lepiej zapobiegać z każdą chorobą, pandemią niż leczyć, usuwać skutki, ale u nas jest inaczej, a kolejne wybory powinny wreszcie dać zmiany, poważne zmiany lokalnych władz na nowych operatywnych, może też młodszych samorządowców. Ale czy masowo ludzie zmienią zdanie, i zaczną rozliczać władze. Na razie jest słabo.
Dodany 06.08.2020, 17:52 przez Michał_CBR
To chyba było by tyle w kwestii PSL korona to gwóźdź do ich trumny politycznej tak na górze jak i na dole w powiatach i gminach. Pomimo trwającej od marca pandemii starostwo nic nie zrobiło w kwestii powszechności testów a teraz gdy to wierchuszki dotknęło to się zmieni w oczach. Przyglądać się trzeba temu a na końcu rozliczyć także Do Boju Rodacy zniszczymy tą koronę poprzez przemyślane działania profilaktyczne.
Dodany 06.08.2020, 16:24 przez Borek
Słabe te informacje nt. zakażonych... Powinni podawać ognisko, czy Ktoś z zagranicy i tylko albo aż gminę, osiedle, zawsze byłoby to na plus innych, dało większą dyscyplinę a tak jedynie zero szczegółów, plotki po mieście, strach... Np. mówią, że 5 chorych teraz z okolicy CBR wróciło kilka dni temu z Danii z pracy z masarni, ale jaka gmina, jakie są dalsze ryzyka zakażenia od tych osób. Zachowując RODO można więcej podać ludziom, ale trzeba chcieć... a tak znowu kilka miesięcy przed nami chaosu, bałaganu, zero informacji...
Dodany 06.08.2020, 12:34 przez Brodniczanin_65_
przebadać wszystkich z PSL a dalej radnych powiatowych urzad powitowy
Dodany 06.08.2020, 11:44 przez sedes