TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Oświadczenie Dyrekcji ZOZ SP ZOZ w Brodnicy w sprawie aktualnej sytuacji epidemicznej jednostki

W związku z obserwowanym od ponad tygodnia znaczącym wzrostem zachorowań na Covid-19 w całym kraju, sytuacja epidemiczna zmienia się też w naszym powiecie. Szpital od samego początku ogłoszenia stanu epidemicznego wdrożył odpowiednie procedury triagowania- m.in. poprzez ankietowanie pacjentów pod kątem objawów infekcji oraz regularne badania pracowników w kierunku obecności koronawirusa. Dzięki takiemu postępowaniu w ubiegły czwartek zostały wykryte przypadki obecności koronawirusa u jednego z pracowników i 5 pacjentów Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Podjęto niezwłocznie działania, zgodne z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami epidemiologicznymi, prowadzone w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanepidu i skierowano 9 pracowników szpitala na kwarantannę domową, a pacjentów z pozytywnym wynikiem testów na COVID-19 przekazano do szpitala dedykowanego leczeniu tego typu schorzeniom. Żaden z pracowników ani pacjentów nie wykazywał objawów typowych dla Covid-19. Do dnia dzisiejszego nie potwierdzono nowych przypadków pozytywnych testów na obecność koronawirusa ani u innych pacjentów ani u pracowników szpitala. Sytuacja została opanowana i SP ZOZ w Brodnicy udziela świadczeń zgodnie ustalonym planem. Pamiętać należy jednak, że funkcjonujemy w trybie wysokiego reżimu epidemicznego i prosimy o stosowanie się do bezwzględnego obowiązku używania środków ochrony osobistej, przestrzegania instrukcji i poleceń personelu szpitala oraz zrozumienie i cierpliwość.

źródło: ZOZ w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 10.08.2020, 09:31 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 2709

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Całe szczęście, że bezobjawowi....
Dodany 11.08.2020, 07:14 przez Hmmm