baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO na godz. 10.00, dnia 10 sierpnia 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ
DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
Kwarantanna - 133 ośrodki zbiorowe - 0, zakażeni - 14, nadzór sanitarny - 0, ozdrowieńcy - 14, hospitalizowani - 4, zmarli - 1.

- Szanowni Państwo! Od początku sierpnia notujemy w powiecie brodnickim niepokojący skokowy wzrost zakażeń koronawirusem SARS CoV-2 powodującym chorobę COVID-19. Mamy obecnie 14 nowych aktywnych zakażeń. To najwięcej od początku epidemii na naszym terenie. Obecnie czworo pacjentów jest hospitalizowanych, a w kwarantannie przebywają 133 osoby. Nowe zakażenia mają charakter ognisk zachorowań.
Sytuacja jest niezwykle poważna. Na terenie powiatu brodnickiego w dniach 6-8 sierpnia br. zarejestrowano ognisko zachorowań na COVID-19 w oddziale rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Brodnicy. W ognisku do chwili obecnej z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 zarejestrowano czterech pacjentów i jednego pracownika. Pacjenci szpitala, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, zostali przewiezieni do szpitala wyznaczonego do leczenia COVID-19. Jedna osoba z personelu (z wynikiem pozytywnym) podlega izolacji domowej. 18 osób mających styczność z osobami z wynikiem pozytywnym badania pozostaje w obowiązkowej kwarantannie domowej.
Oddział szpitala poddano dekontaminacji, wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów, praca odbywa się we wzmożonym reżimie sanitarnym. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku, podejmowane są i prowadzone dalsze czynności ograniczające szerzenie się zakażeń wśród mieszkańców powiatu brodnickiego.

Drodzy Mieszkańcy i Goście przebywający w powiecie brodnickim!
Aktualnie jedynym skutecznym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 jest utrzymywanie zasad bezpiecznego dystansu społecznego, stosowanie środków ochrony dróg oddechowych, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych oraz wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie zachować odpowiedniej odległości od innych. Unikajmy skupisk ludzkich - imprez okolicznościowych, wesel, przyjęć, zachowujmy higienę, myjmy często ręce, nie dotykajmy nimi oczu, ust i nosa. Z uwagi na zniesienie kwarantanny urzędowej bardzo ważne jest także zastosowanie dobrowolnie 14-dniowej kwarantanny prewencyjnej po powrocie z zagranicy i natychmiastowe zgłoszenie lekarzowi objawów chorobowych, a Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontaktu z osobą zakażoną. Apeluję o ostrożność, rozsądek i odpowiedzialność wobec siebie i innych, których możemy narazić na ryzyko zakażenia. Przypominam, że oficjalne informacje na temat koronawirusa SARS CoV-2 oraz zalecenia, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich znajdą Państwo na stronach: www.gis.gov.pl, www.gov.pl/web/koronawirus, www.pssebrodnica.pl, www.brodnica.com.pl - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 10.08.2020, 10:43 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 2738

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.