baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Miejski brodnicki bon żłobkowy

W odpowiedzi na potrzeby rodzin z małymi dziećmi, korzystających z usług żłobków, klubów dziecięcych lub opiekunów dziennych, Rada Miejska w Brodnicy podjęła uchwałę dotyczącą wprowadzenia świadczenia rodzinnego w formie pieniężnej, pn. "miejski brodnicki bon żłobkowy". Bon wypełni lukę we wsparciu rodzin z małymi dziećmi, dla których kończą się urlopy rodzicielskie, a których dzieci nie weszły jeszcze w wiek przedszkolny. Celem uchwały jest stworzenie przyjaznych warunków dla rodzin z dziećmi poprzez udział gminy w zapewnieniu środków finansowych w wysokości 200 zł miesięcznie na każde dziecko w wieku od 1 roku do 3 lat korzystające z usług niepublicznego żłobka, niepublicznego klubu dziecięcego lub opiekuna dziennego. Wprowadzenie świadczenia pieniężnego jakim jest "miejski brodnicki bon żłobkowy" dla rodzin zamieszkujących na terenie Gminy Miasta Brodnicy pozwoli wyrównać dostęp do usług opiekuńczych dla dzieci do lat 3 dla osób aktywnych zawodowo, jak i powracających na rynek pracy. Świadczenie przysługiwać będzie rodzicom i opiekunom od 1 września 2020 roku. Uchwała

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 10.08.2020, 12:28 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 662

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Nie to tylko nasi radni najpierw zlikwidowali bon by go teraz przywrócić i znów mają SUKCES:-)))))
Dodany 11.08.2020, 07:59 przez HaHaHa
Ze zdziwieniem czytam o nowym bonie ! Przecież wieśniacy już wybrali Dudę ! O co chodzi ? To jakieś regionalne wybory PISowskie czy Brodnica małpuje PIS ?
Dodany 10.08.2020, 13:28 przez San Escobar