baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Brodniccy policjanci kontrolują stosowanie się do obostrzeń sanitarnych

W myśl obowiązujących przepisów powinniśmy korzystać z maseczek w placówkach handlowych, w środkach komunikacji publicznej oraz w miejscach zatłoczonych. Funkcjonariusze brodnickiej komendy wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną sprawdzają czy mieszkańcy respektują powyższe obostrzenia.
Od kilku miesięcy mierzymy się z epidemią koronawirusa, która wymusza na nas stosowanie określonych środków ostrożności, mających zapobiegać jej rozprzestrzenianiu się. Zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych oraz miejscach, gdzie nie można zachować bezpiecznej odległości od drugiej osoby, to nie tylko zalecenia, ale również przepisy obligujące nas do tego.
W związku z tym policjanci z brodnickiej komendy, wspólnie z pracownikami Sanepidu, podczas służby kontrolują placówki handlowe, środki komunikacji miejskiej oraz miejsca o dużym zagęszczeniu osób jakimi są np. plaże. W większości przypadków policjanci pouczają tych, którzy o przestrzeganiu zasad zapominają, ale zdarzają się też mandaty.

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że w przeważającej większości mieszkańcy i turyści przestrzegają obostrzeń.
Działania prowadzone są wyłącznie pod kątem minimalizacji skutków pandemii.

Pamiętaj! Dzisiaj nasze bezpieczeństwo zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas.źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 12.08.2020, 12:12 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 2058

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Czy funkcjonariusze sami przestrzegają tych wytycznych po godzinach pracy? Czy te fotki to tylko pic na wodę, i szoł pod publiczkę?
Dodany 17.08.2020, 23:55 przez E(r)Udyta
A u senatorka byli
Dodany 15.08.2020, 23:49 przez Mala
Polecam zakłady pracy kontrolować!
Dodany 12.08.2020, 14:11 przez pracownik