baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Na zalesienia i pielęgnację

Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 ma na celu zwiększanie obszarów leśnych poprzez zalesianie i tworzenie terenów zalesionych na gruntach rolnych i z sukcesją naturalną. W ramach poddziałania rolnicy mogą ubiegać się o pomoc ze środków Unii Europejskiej.

Rolnik, który chce otrzymać pomoc na założenie uprawy leśnej, w 2020 r. powinien złożyć wniosek o przyznanie wsparcia na zalesienie, natomiast wniosek o przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej powinien złożyć w 2021 r. i w kolejnych latach. Wsparcie na zalesienie stanowiące jednorazową, zryczałtowaną płatność z tytułu poniesionych kosztów wykonania zalesienia oraz ewentualnego jego ogrodzenia lub ewentualnego zabezpieczenia drzewek trzema palikami, w przeliczeniu na hektar gruntów, wypłacaną w pierwszym roku zalesienia. Pomoc na zalesienie, w tym wsparcie na zalesienie może być przyznana jednemu rolnikowi do powierzchni nie większej niż 20 ha, w całym okresie programowania.

Więcej informacji na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 13.08.2020, 12:37 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 205

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.