baner Baner

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Od 1 września rusza nabór wniosków

Budżet obywatelski inaczej zwany partycypacyjnym to sposób ustalania wydatków Gminy przy bezpośrednim udziale mieszkańców. To proces, który umożliwia mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez obywateli. Podczas sierpniowej sesji brodniccy radni przyjęli uchwałę określającą nowy regulamin budżetu (Uchwała Nr XVI/147/2020 Rady Miejskiej w Brodnicy z dnia 6 sierpnia 2020 r. w sprawie konsultacji z mieszkańcami Gminy Miasta Brodnicy dotyczących Budżetu Obywatelskiego).
Pierwszym etapem realizacji budżetu jest składanie wniosków przez pełnoletnich mieszkańców Brodnicy. Nabór wniosków będzie trwał od 1 do 15 września br. Następnie komisja weryfikacyjna powołana przez burmistrza Brodnicy zweryfikuje projekty pod względem formalno – prawnym.
Od 26 października do 10 listopada br. mieszkańcy miasta będą mogli oddawać swoje głosy na projekty, które uznają za najlepsze do realizacji. W głosowaniu będą mogli wziąć udział pełnoletni mieszkańcy miasta. Głosowanie odbywać się będzie poprzez wrzucenie do urny karty do głosowania, korespondencyjnie w zaklejonej kopercie z dopiskiem "Głosowanie – Budżet Obywatelski na rok 2021" na adres Urząd Miejski w Brodnicy ul. Kamionka 23 oraz w formie elektronicznej, za pomocą poczty elektronicznej w formie skanu, wpisując w temacie wiadomości "Głosowanie – Budżet Obywatelski na rok 2021".
Punkty oraz adres poczty elektronicznej o których mowa zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.brodnica.pl oraz w serwisie BIP Urzędu Miejskiego w Brodnicy nie później niż 7 dni przed datą rozpoczęcia głosowania. Na stronach internetowych dostępny będzie wzór karty do głosowania.
Mieszkaniec biorący udział w głosowaniu będzie mógł złożyć tylko i wyłącznie jedną kartę do głosowania. Na jednej karcie będzie można oddać swój głos na jeden wybrany projekt.
Na Budżet Obywatelski przeznaczona zostanie kwota sześciuset tysięcy złotych.
Ogłoszenie wyników nastąpi do 1 grudnia br. Realizacja wybranych przez mieszkańców projektów rozpocznie się w 2021 roku. Szczegółowe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego zawarte zostały w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej www.brodnica.pl oraz w serwisie BIP Urzędu Miejskiego w Brodnicy w zakładce budżet obywatelski.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 28.08.2020, 18:29 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 470

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Trzeba przeznaczyć w budżecie kasę na nowe psie spa albo remont tego starego. Taką mam koncepcję.
Dodany 31.08.2020, 09:03 przez miś