baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego 2.09

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO na godz. 13.00, dnia 2 września 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ
DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
Kwarantanna - 63, ośrodki zbiorowe - 0, zakażeni - 20, nadzór sanitarny - 0, ozdrowieńcy - 25, hospitalizowani - 7, izolatorium - 2, izolacja domowa - 10, zmarli – 1.
- Szanowni Państwo. Z przedstawionych danych wynika, że sytuacja ustabilizowała się na poziomie z końca ubiegłego tygodnia. Chociaż notujemy w dalszym ciągu nowe przypadki, to jednak tak niewielki przyrost zakażeń jest rezultatem sprawnego i skutecznego działania służb sanitarnych, zmierzającego do ograniczenia powstałych ognisk. Chwilowa stabilność nie powinna usypiać naszej czujności. W dalszym ciągu mamy jeden z najwyższych wyższych wyników na terenie powiatu od początku pandemii, jeśli chodzi o liczbę osób zakażonych. Cały czas zatem aktualny pozostaje apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o utrzymywanie zasad bezpośredniego dystansu społecznego, stosowanie środków ochrony dróg oddechowych, unikanie dużych skupisk ludzkich, zachowanie koniecznej higieny, mycie i dezynfekcję rąk.
Rozpoczął się nowy rok szkolny w nowej koronawirusowej rzeczywistości. Staraliśmy się do tej rzeczywistości oraz rekomendacji wynikających z przepisów sanitarnych dostosować. Będziemy zatem bacznie przyglądać się rozwojowi sytuacji w naszych placówkach.
Obecny rok szkolny - podobnie jak miniony - z pewnością przejdzie do historii jako wyjątkowo trudny i wymagający dla oświaty z powodu pandemii. Szkoły stają przed wyzwaniami bez precedensu. W ostatnich miesiącach przed wakacjami przechodziliśmy już nauczanie na odległość w warunkach "lockdownu". Teraz przyszedł czas na bezpieczny powrót do szkół i nauczania w sposób tradycyjny. Wymaga to wielkiej rozwagi i odpowiedzialności zarówno od dyrektorów szkół, administracji, nauczycieli, jak i od rodziców i uczniów, ponieważ koronawirus ciągle stanowi zagrożenie. Wierzymy jednak, że tak jak w szczególnych warunkach zdalnego nauczania wszyscy wykazali się wyjątkową mobilizacją i odpowiedzialnością, podobnie będzie i teraz. Apeluję zwłaszcza do rodziców, których rola w prewencyjnym działaniu dotyczącym stosowania zasad i utrzymania rygorów sanitarnych jest w obecnej sytuacji nieoceniona - obserwujcie Państwo swoje dzieci i nie posyłajcie ich do szkoły z objawami infekcji.
Szanowni Państwo. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji nauki w nowym roku szkolnym oraz stworzenie odpowiednich warunków do zdobywania wiedzy przez uczniów. Wyrażamy uznanie dla Dyrektorów Szkół, Nauczycieli i Pracowników Oświaty za gotowość stawienia czoła wyzwaniom edukacji w czasie światowej pandemii. Uczniom życzymy radości z powrotu do szkoły. Niech zebrane w trakcie wakacyjnego wypoczynku siły pozwolą Wam wrócić do nauki z nową energią. Rodzicom życzymy zadowolenia z osiągnięć edukacyjnych swoich dzieci, a Nauczycielom i Dyrektorom możliwości spokojnej realizacji misji edukacyjnej i wychowawczej z jak najlepszym rezultatem - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 02.09.2020, 13:49 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 2720

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.