baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Prace nad koncepcją budowy ścieżek rowerowych

INFORMACJA STAROSTY BRODNICKIEGO W SPRAWIE KONCEPCJI BUDOWY ŚCIEŻEK ROWEROWYCH NA TERENIE POWIATU.
- Powiat Brodnicki zamierza przystąpić do prac nad koncepcją budowy ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych na terenie powiatu. Przypominam, że obecnie trwają ostatnie prace nad strategią województwa. Za chwilę wejdziemy w okres tworzenia strategii obszarowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Obszarów Rozwoju Społeczno-Gospodarczego powiatów. Dokumenty te muszą być spójne i zgodne ze sobą w określeniu celów rozwojowych.
Ne jest jeszcze do końca jasne, w jaki sposób będą finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego ciągi pieszo-rowerowe, czy będą realizowane w formie indywidualnych projektów czy całościowego kompleksu dla powiatów – jak to było w okresie programowania 2007-2013. Tym bardziej – zdaniem Zarządu Powiatu w Brodnicy – istnieje konieczność stworzenia koncepcji budowy ścieżek przy drogach na terenie powiatu.
Powiat Brodnicki zamierza zebrać wszystkie koncepcje - zarówno powiatu, jak i gmin - w jeden dokument (podobnie jak w 2013 roku), który będzie podstawą do pozyskiwania środków zewnętrznych z nowej perspektywy budżetowej. Uporządkuje też kierunki i kolejność działań oraz wyznaczy priorytety.
Powiat Brodnicki poprzez Zarząd Dróg Powiatowych zrealizował już większość zadań z koncepcji 2013 roku zmierzających do wyprowadzenia z miasta Brodnicy ruchu rowerowego na wybudowanych ścieżkach przy ciągach dróg powiatowych. Obecnie istnieje konieczność ponownego podejścia do tematu ze względu na nowe uwarunkowania, które w międzyczasie wystąpiły na mapie drogowej powiatu (powstanie obwodnicy, perspektywa budowy kolejnych jej odcinków, plany remontów i modernizacji sieci dróg).
Pierwsze, wstępne spotkanie na ten temat z przedstawicielami gmin nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Określi ono terminy prac oraz zakres opracowywanej koncepcji, która następnie zostanie poddana konsultacjom z zainteresowanymi partnerami. Chciałbym, aby dokument obejmujący pełną koncepcję powstał do końca listopada br. - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 04.09.2020, 14:18 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 1622

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Do Rowerzysty: jak jeździć rowerem po chodniku, kiedy brodnicka policja ściga za to rowerzystów? Nawet gdy tenże chodnik jest zupełnie pusty??? Panowie I Panie z Policji, takie podejście nie buduje zaufania do Waszej Służby :(
Dodany 06.09.2020, 22:51 przez Rowerzystka
Najbardziej denerwujące są osoby,które utrudniają ruch,jadą rowerem ulicą,pomimo,że mają obok ścieżkę rowerową,lub chodnik,po którym też mogą się poruszać z uwzględnieniem pierwszeństwa pieszych.
Dodany 05.09.2020, 11:00 przez Rowerzysta
Cała nadzieja w powiecie, bo miasto nie chce rowerzystom ułatwiać życia oprócz ustawiania na szerokich chodnikach oznakowań. Jednak od koncepcji do realizacji to szmat czasu...
Dodany 04.09.2020, 16:19 przez Powodzenia