baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Na sesji o stanie bezpieczeństwa

Na wtorek, 15 września br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XX sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Na posiedzeniu przedstawione zostaną m.in. informacje o stanie przestępczości i jej zwalczaniu w 2019 roku w powiecie, o stanie bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej, analiza stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu oraz ocena bezpieczeństwa sanitarnego. Posiedzenie odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego, przy ul. Lidzbarskiej 14 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.

Na sesji zaplanowano m.in. rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie: zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy za rok 2019, zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Brodnickiego na rok 2020 oraz zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Brodnickiego na lata 2020-2035. Radzie Powiatu w Brodnicy przedstawione zostaną też: informacja o stanie przestępczości i jej zwalczaniu w 2019 roku w powiecie brodnickim, informacja o stanie bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej oraz o zagrożeniach pożarowych. W planie posiedzenia jest też analiza stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu za ubiegły rok, a także ocena bezpieczeństwa sanitarnego powiatu w 2019 roku. Radni wysłuchają też sprawozdań za ubiegły rok z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy, organizatora rodzinnej pieczy zastępczej. Porządek obrad przewiduje również roczne sprawozdanie Nadzoru Wodnego w Brodnicy, Nowym Mieście Lubawskim, Iławie, Wąbrzeźnie, Golubiu-Dobrzyniu, Sierpcu, Żurominie z działań podejmowanych na terenie nadzorów wodnych.
Jak zawsze zaplanowano także czas na wnioski i oświadczenia radnych oraz wolne wnioski i zapytania mieszkańców powiatu.

Szczegóły w porządku obrad

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 07.09.2020, 09:54 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 213

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.