baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci zabezpieczali mecz Sparta Brodnica- Zawisza Bydgoszcz

Prawie 130 policjantów z Brodnicy, Torunia oraz Bydgoszczy zabezpieczało sobotni mecz piłki nożnej między drużynami Sparta Brodnica a Zawiszą Bydgoszcz. Dwóch kibiców ukaranych zostało mandatami karnymi, wobec 4 sporządzono wnioski o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia.
W sobotę 5 września brodniccy policjanci wspólnie z policjantami Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy i Toruniu zabezpieczało mecz piłki nożnej między drużynami Sparty Brodnica a Zawiszą Bydgoszcz. Na brodnicki stadion przybyło ponad 450 kibiców obu drużyn. Funkcjonariusze byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice obiektu oraz kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach. Stróże prawa dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Podczas meczu 22-letni mieszkaniec Chełmży ukarany został mandatem karnym za wrzucenie za trybuny petardy hukowej. Po zakończonym meczu przez kilka minut zablokowane było skrzyżowanie ulic Wybickiego z Sienkiewicza, gdzie kilkunastu kibiców chciało się ze sobą "zmierzyć", co uniemożliwili im policjanci biorący udział w zabezpieczeniu. Jeden z kibiców drużyny Sparty Brodnica ukarany został 500 złotowym mandatem karnym za zakłócanie porządku, a wobec 4 kibiców drużyny Zawisza Bydgoszcz sporządzono wnioski o ukaranie do sądu. Aktualnie trwa analiza materiału wideo, mająca na celu ustalenie czy doszło do innych wykroczeń. W zabezpieczeniu wzięło udział prawie 130 policjantów. Przepraszamy kierowców za chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 07.09.2020, 10:47 , Komentarzy: 8, wyświetleń: 1281

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Miłosierny,puknij się w głowę , idź do psychologa ponieważ masz duży problem......
Dodany 13.09.2020, 19:04 przez ania
Chyba to normalne aby kibice sobie coś wytłumaczyli. Nawet podczas okupacji dochodziło do starć pomiędzy kibicami chociażby w Krakowie gdzie główno dowodzący formacją SS austryjak zagorzały kibic futbolowy Austrii Wiedeń na zgłaszane problemy dotyczące zamieszek po meczowych stwierdził że futbol w Europie rządzi się własnymi prawami i naturalnym są starcia po meczowe kibiców. Ale to tak tylko z kibicami to jest tak na ile im policja pozwoli na tyle skaczą chyba to naturalne. Brawo Wy i My
Dodany 08.09.2020, 20:32 przez Miłosierny
Michał CBR , masz rację , porządny kibic nie szuka zwady ,potrafi się cieszyć z wygranej, ale jak przegrają wyciągnąć pozytywne wnioski , szkoda czasu tych policjantów dla takich przepraszam za wrażenie, kibicowskich kołków od bijatyki, jakbym był szefem komendy policji obciążył bym kosztami kluby piłkarskie , żeby chuliganerii nie zapraszali na mecze piłkarskie , nich sobie oglądają mecze w telewizji w chałupach, nasza policja to chłopy na kulturalnym poziomie ,potrafili zadziałać tak jak to powinno być ,Brawo policja .
Dodany 08.09.2020, 15:10 przez Jurek CBR
Jakie to koszty 130 policjantów mały mecz, w skali kraju, tysiące etatów... bo kilkudziesięciu baranów chce sobie dać po gębie... Powinny być strefy dla głupców, którzy po meczu chcą ustawki robić i bić, ale potem leczenie czy inna pomoc na ich koszt, żaden NFZ. A w tym samym czasie ilu normalnych ludzi potrzebuje pomocy Policji, Medyków... Problem jest od wielu lat, niby piłka fajny sport, ale niektórzy kibice z rynsztoka.. Powinien być od razu zakaz na zawsze wejścia na mecze dla takich osób, żeby normalne rodziny mogły chodzić na mecze. Piłka sama fajna sprawa, ale ludzie psują klimat..
Dodany 08.09.2020, 09:47 przez Michał_CBR
To chory sport. Zakazać gry. Stadion przeznaczyć na inne sporty.
Dodany 08.09.2020, 08:10 przez alicja
Brawo panowie policjanci !!!!!!! Szacunek dla was ogromny !!!!! Daliście radę bez krwawo poskromnić to bydło !!!!!!
Dodany 07.09.2020, 21:57 przez Prawdziwy kibic
a ja dodam że tych co by się jeszcze ruszali dobiła policja i byłby spokój
Dodany 07.09.2020, 18:42 przez normalny kibic
Moim zdaniem policja powinna im umożliwić starcie żeby się ci debile sami wybili w pień .
Dodany 07.09.2020, 11:57 przez Zbyn