baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Ruszyła akcja szczepień przeciwko grypie

Epidemiolodzy twierdzą, że w 2020 r. szczepienie przeciw grypie powinno być dla każdego priorytetem. Chodzi o to, by w dobie koronawirusa łatwiej można było odróżnić zachorowanie na grypę od COVID-19, których początkowe objawy są bardzo podobne. Wśród pierwszych, którzy się zaszczepili, jest starosta brodnicki Piotr Boiński.
Jako pierwsza w tym sezonie w powiecie brodnickim poddała się szczepieniu przeciwko grypie Danuta Kowalkowska-Szramka, państwowa powiatowa inspektor sanitarna w Brodnicy, która poinformowała o tym na stronie brodnickiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dobry przykład dbałości o zdrowie dał mieszkańcom powiatu również starosta Piotr Boiński. Przewodniczący Zarządu Powiatu w Brodnicy jest wśród pierwszych, którzy skorzystali z takiej możliwości. Starosta liczy, że w jego ślady pójdą inni mieszkańcy naszego regionu i będą szczepić się przeciw grypie.
Dostępne obecnie szczepionki chronią nie tylko przed zachorowaniem, ale przede wszystkim przed groźnymi dla zdrowia i życia powikłaniami, jak m.in. zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie mięśnia sercowego, niewydolność oddechowa, powikłania neurologiczne, tj. zapalenie mózgu i zapalenie opon mózgowych, których następstwa bywają nieodwracalne. Szczepienia przeciwko grypie są szczególnie ważne dla seniorów, najbardziej podatnych na grypę, jak i zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.
Starosta Brodnicki wraz z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Brodnicy zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu brodnickiego do podjęcia odpowiedzialnej decyzji i poddania się szczepieniu przeciwko grypie w dobie pandemii koronawirusa.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 11.09.2020, 07:54 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 307

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Potwierdzam dla zwykłych obywateli brak szczepionek i proszę nie mówić, że trzeba się szczepić bo to jawna kpina z ludzi. Nawet nie można się zapisać w przychodni.
Dodany 14.09.2020, 11:11 przez Dorota 12
Także uważam , ze trzeba się zaszczepić. Proszę mi tylko powiedzieć, w jaki sposób mamy zdobyć szczepionkę. Już od tygodnia codziennie odwiedzam apteki i szczepionek nie nie ma dla zwykłych mieszkańców. Przykre to ...
Dodany 11.09.2020, 14:26 przez BRODNICZANIN