baner Robotyka

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Podczas grzybobrania zaginął 3-latek. Odnaleźli go przypadkowi grzybiarze

Chwilę grozy przeżyła 25-letnia kobieta, która wraz z koleżanką i 3-letnim synkiem wybrała się na grzyby. Kobiety zajęte grzybobraniem w pewnym momencie straciły dziecko z oczu. Po poszukiwaniach "na własną rękę", które nie przyniosły skutku, zaalarmowały Policję. Do poszukiwań ruszyły wszystkie patrole Policji z powiatu brodnickiego oraz strażacy z Brodnicy i okolic. Na szczęście po kilkudziesięciu minutach dziecko odnaleźli inni grzybiarze.

W sobotę (12.09.), około godz. 11.30 brodnicki dyżurny przyjął zgłoszenie o zaginięciu 3-letniego chłopca, który wraz z matką oraz jej koleżanką wybrali się do lasu na grzyby. Kobiety straciły z oczu chłopca i po kilkunastu minutach bezskutecznych poszukiwań na własną rękę, poinformowały policjantów. Do poszukiwań zadysponowano wszystkie patrole Policji z powiatu brodnickiego, przewodnika z psem tropiącym oraz strażaków z Brodnicy, okolicznych jednostek OSP, a także zaalarmowano policjantów będących poza służbą. Kiedy policjanci dotarli do miejsca poszukiwań okazało się, że niedaleko pozostawionego przez kobietę auta, 3-letniego chłopca odnaleźli przypadkowi grzybiarze. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę matki.

To zdarzenie daje przykład tego, że zbieranie dzieci do lasu na grzybobranie wiąże się z bacznym sprawowaniem nad nim opieki. Pamiętajmy, aby dziecka nawet na chwilę nie pozostawiać samego i nie tracić go z pola widzenia.

Policjanci przypominają oraz ostrzegają!

Czas na grzybobranie właśnie się rozpoczął. W lasach napotkać można wielu grzybiarzy, jednak część z nich, pochłonięta zbieraniem owoców runa leśnego niejednokrotnie traci orientację w terenie i nie wie, w którym kierunku powinien pójść.

Aby uniknąć takich sytuacji pamiętajmy, by zachować ostrożność i rozsądek podczas takich wędrówek po lesie. W miarę możliwości zapewnij sobie towarzystwo innej osoby, w ten sposób w razie wypadku możesz liczyć na szybką pomoc.

Wybierając się pierwszy raz w dane miejsce, dobrze jest zapamiętać charakterystyczne elementy, które ułatwią drogę powrotną.

Wybierając się do lasu z dzieckiem, bądź starszą osobą, nie pozwalaj jej na oddalanie się od ciebie, miej je zawsze w zasięgu wzroku.

Poinformuj kogoś z domowników w jakie miejsce się wybierasz i poinformuj o której godzinie planujesz powrót.

Zawsze miej przy sobie naładowany telefon komórkowy oraz latarkę. Te przedmioty w chwili zagubienia się, mogą okazać się bardzo pomocne. Telefon komórkowy pomoże odczytać twoją lokalizację, a tym samym może uratować ci życie.

Nigdy nie dotykaj znalezionych niewybuchów, a o znalezisku niezwłocznie powiadom Policję.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 14.09.2020, 10:20 , Komentarzy: 6, wyświetleń: 1917

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Może ona coś paliła ?
Dodany 20.09.2020, 14:27 przez Kazik
Kazik ,coś mi się wydaję że ty bardziej się po gubiłeś niż ten 3 letni malec , każdemu w życiu coś się przykrego wydarzy , na pewno matka tego nie zrobiła umyślnie , ona też przeżyła szok , dobrze że to się tak zakończyło , Pozdrawiam.
Dodany 20.09.2020, 12:22 przez Jurek
Powinna być pozbawiona praw rodzicielskich na przykład albo skazana na prace społeczne lub jakąś inną karę za niedopilnowanie dziecka.
Dodany 20.09.2020, 12:03 przez Kazik
Ty stary grzybie jesteś idealny. Nie zdarzyło ci się popełnić błędu. Powinieneś stać w Sevres pod Paryżem jako wzorzec.
Dodany 18.09.2020, 12:59 przez podgrzybek
czat na fejsie okazał się ważniejszy od dziecka ?
Dodany 15.09.2020, 16:36 przez sdd
Trzeba chyba być nie w pełni rozumu , żeby takie małe dziecko zabierać do lasu, nie na spacer, ale na grzyby... Jeszcze nie upilnować go...
Dodany 14.09.2020, 14:09 przez stary grzyb