baner kalnedarze2021

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Esperal Bydgoszcz - Włocławek - Grudziądz - Brodnica

Esperal – czym jest i jak działa?

Esperal jest inaczej nazywany wszywką alkoholową. Wiele osób korzysta z niego jako z dodatkowej pomocy podczas leczenia choroby alkoholowej. Może on w wielu przypadkach pomóc, jeśli osoba uzależniona wcześniej leczyła się z powodu alkoholizmu, ale wciąż powraca do nałogu. Esperal często jest mocno demonizowany, jednak nie wpływa on na codzienne funkcjonowanie. Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem z użyciem oryginalnej wszywki alkoholowej Esperal, a jesteś z takich miast jak Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz lub Brodnica, zajrzyj na https://esperalbydgoszcz.pl/.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Esperal jest lekiem, który znacznie spowalnia metabolizowanie się alkoholu. Dzięki niemu alkohol bardzo wolno się metabolizuje, a osoba mająca wszywkę alkoholową bardzo szybko odczuwa wszystkie objawy zatrucia alkoholowego. Esperal jest stosowany tylko za zgodą osoby uzależnionej i jest wszywany pod skórę w miejscu niewidocznym. Esperal nie daje reakcji z innymi substancjami niż alkohol. Można przyjmować więc leki, o ile w ich składzie nie ma alkoholu. Już przy niewielkiej ilości alkoholu organizm nie potrafi go odpowiednio metabolizować, przez co pojawiają się bardzo nieprzyjemne obawy zatrucia alkoholowego. Są nimi m.in. ból głowy, zawroty głowy, ale również mdłości i wymioty. Mogą pojawić się dość szybko, bo nawet po 10 minutach od spożycia alkoholu. Esperal jest używany w przypadkach osób, które nie radzą sobie z alkoholizmem i bardzo szybko wracają do dawnych nawyków. Esperal sam w sobie nie wpływa na układ neurologiczny, ale przez to że uniemożliwia metabolizowanie się alkoholu, sprawia że to alkohol etylowy bardzo silnie oddziałuje na nasz organizm. W ten sposób już po niewielkiej ilości alkoholu pojawiają się wszystkie objawy zatrucia alkoholowego, jednak są one jeszcze silniejsze, niż w przypadku zatrucia alkoholowego u osób, które nie posiadają wszywki alkoholowej.
Mówiąc fachowym językiem, Esperal jest to inaczej disulfiram. Blokuje on enzym dehydrogenazy aldehydowej, która sprawia, ze metabolizowany jest alkohol w wątrobie. W ten sposób gromadzony jest szczególnie dla nas szkodliwy aldehyd octowy, który jest przekształcany w nieszkodliwą postać kwasu. Esperal blokując ten proces sprawia, że odczucia po zatruciu alkoholowym są jeszcze silniejsze.

Czy Esperal faktycznie pozwala na leczenie alkoholizmu?

Esperal z jednej strony może sprawić, że powstrzymanie osoby pijącej nałogowej przed alkoholem będzie łatwiejsze. Z drugiej strony sprawia, że osoby, które wciąż powracają do nałogu z mniejszą chęcią sięgają po alkohol. Specjaliści zajmujący się nałogami twierdzą jednak, że sam Esperal nie sprawi, że osoba uzależniona będzie chciała przestać pić. Aby cała terapia była znacznie łatwiejsza, ważne jest wsparcie psychologa, terapia grupowa oraz rozmowa z bliskimi osoby uzależnionej. Dzięki tym wszystkim czynnikom powrót do normalności jest znacznie łatwiejszy. Esperal jest jedynie wspomaganiem terapii i nie może jej zastąpić. Należy pamiętać, że samo zniechęcenie do spożywania alkoholu to nie jest substytut terapii uzależnień. Esperal musi iść w parze z rozmową z psychologami oraz psychiatrami. Wiele osób uzależnionych niestety bardzo często powraca do nałogu, przez to że są silnie uzależnieni, a nawet piją, mimo posiadanej wszywki alkoholowej i skutków, jakie są przez nią wywoływane. Uzależniona osoba potrafi mimo tych objawów sięgnąć po kolejną porcję alkoholu. Esperal również wbrew obiegowej opinii nie działa do końca życia. Po zaszyciu lek jest uwalniany tylko przez około 6 miesięcy, czasem jego działanie jest przedłużone do 12 miesięcy. Po tym czasie wszywka alkoholowa Esperal przestaje w ogóle się uwalniać. Uzależniona osoba, która chce rozwiązać swój problem tylko poprzez wszywkę alkoholową, bardzo często czeka przez ten czas i zachowuje abstynencję, by później powrócić do dawnych nawyków. Sam zabieg więc nie jest gwarancją, że pozbędziemy się nałogu alkoholowego na zawsze. Wiele osób sięga po alkohol z różnych powodów, dlatego bardzo ważne jest, by wyeliminować te powody oraz znaleźć sposób na radzenie sobie ze stresem w innym sposób. Tylko tak można mieć w pełni władzę nad własnymi przyzwyczajeniami oraz nauczyć się wyrażać swoje emocje, a nie ukrywać je za nałogiem.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Esperal wszywany jest za pomocą tylko jednego zabiegu. Jest on przeprowadzany bezboleśnie, w znieczuleniu miejscowym. Zawsze wykonuje go lekarz. Przed umieszczeniem leku pod skórą pacjent jest pytany o stan zdrowia, a także trzeźwość. Przed planowanym zabiegiem należy wstrzymać się z piciem alkoholu przez co najmniej 48 godzin. W innym wypadku zaraz po wszyciu leku można odczuć wszystkie nieprzyjemne objawy związane z zatruciem alkoholowym. Najpierw podawane jest znieczulenie miejscowe, a następnie w tym miejscu wykonywane jest nacięcie i pod skórą umieszczany jest lek. Jest to najczęściej łopatka lub pośladek. Sama wszywka alkoholowa nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Zaszycie alkoholowe nie trwa długo, a zabieg nie wymaga hospitalizacji. Przed zabiegiem należy podpisać oświadczenie, że jest się świadomym podjętej decyzji oraz dostajemy również listę leków, które nie powinny być przez nas zażywane, ze względu na istniejący w ich składzie alkohol. To bardzo ważne, by również powiedzieć przed zabiegiem o wszystkich swoich chorobach i lekach, jakie przyjmujemy na co dzień. Niektóre schorzenia wykluczają wykonanie zabiegu Jest to m.in. przebyty zawał serca, a także depresja, schizofrenia, zaburzenia świadomości, problemy z sercem i układem krwionośnym, niedoczynność tarczycy. Dzięki tym informacjom można uniknąć bardzo złego samopoczucia oraz stresu wywołanego przez nieprzyjemne objawy. Po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Warto również przed zapisywaniem nam leków informować lekarza rodzinnego, że posiadamy wszywkę alkoholową. W ten sposób unikniemy zapisywania nam leków, które w swoim składzie mogą posiadać alkohol.
Więcej informacji na temat wszywki alkoholowej Esperal znajdziesz na https://esperalbydgoszcz.pl/.

źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 15.09.2020, 16:23 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 339

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.