baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Pokrojone warzywa – Raz, dwa, trzy!

Wielu lekarzy oraz znawców żywienia twierdzi, że powinniśmy w swoich posiłkach spożywać jak najwięcej warzyw. Lokale gastronomiczne chcąc sprostać tym oczekiwaniom, dodają jarzy do wszystkich potraw, jakich mogą. Jednak powoduje to problem z ich przygotowaniem. Tutaj właśnie przydatne okażą się szatkownice do warzyw. Spróbujemy osobom zainteresowanym przybliżyć te maszyny.

Pokrojone warzywa w mgnieniu oka.

Tak naprawdę szatkownice do warzyw spełniają jedno zadanie w lokalach gastronomicznych. Mają one mianowicie przygotować dużą ilość jarzyn do podania. Wydajność tego typu urządzeń sięga nawet 1000 kg w ciągu jednej godziny. Praktycznie wykonanie takiej pracy przez człowieka nie jest możliwe. Maszyny są w stanie to osiągnąć, ponieważ posiadają mocne silniki elektryczne oraz ostre tarcze. Właśnie z tych względów rozwiązania ta spotykamy w każdym lokalu zbiorowego żywienia, aresztach, restauracjach oraz stołówkach szkolnych.

Warzywa w różnych postać.

Warto także podkreślić jak uniwersalnymi urządzeniami są szatkownice do warzyw i owoców. Wszystko to dzięki temu, iż posiadają one wymienne tarcze tnące dostosowane do tworzenia jarzyn w różnych postać. Tak, więc będziecie będzie w stanie między innymi:

 • Zetrzeć ziemniaki.
 • Pokroić warzywa w słupki.
 • Zrobić frytki.
 • Pokroić warzywa w kostkę.
 • Pokroić warzywa w plastry.
 • Pokroić warzywa w wiórki.

Wyżej wymienione formy powstaną przy użyciu tylko jednej maszyny! Czyż nie jest to piękne? Taka uniwersalność sprawia, iż rozwiązania te często są obowiązkowym wyposażeniem gastronomii.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szatkownic do warzyw?

Szatkownic do warzyw na rynku jest coraz więcej. Co za tym idzie część z nas może mieć problem z wyborem tej odpowiedniej. W punkcie tym przybliżymy Wam parametry, jakie mogą się przydać przy porównywaniu maszyn.

 • Wydajność – to właśnie ona określa, ile jarzyn zostanie przetworzone w ciągu jednej godziny. Wartość ta powinna być dobrana w taki sposób, aby nigdy nie zabrakło Wam składników w tak zwanych godzinach szczytu.
 • Wielkość otworu wlotowego – informacja ta będzie w stanie nam uzmysłowić jak duże warzywa umieścimy wewnątrz urządzenia.
 • Moc – wartość ta określa, jaką siłą będzie dysponowała szatkownica do warzyw. Należy pamiętać, iż większa ilość warzyw lub zwiększona ich twardość wymaga także większej mocy.
 • Zestaw tarcz – przed zakupem należy także się dowiedzieć, czy w zestawie znajdują się jakieś tarcze oraz jakie są to noże. Wówczas będziemy w stanie określić czy maszyna spełni zadania, które przed nią stawiamy.
 • Źródło zasilania – większość produktów zasilane jest energią elektryczną 230 V. Jednak istnieją modele na większe napięcie 400 V.

Wyżej informacje to najważniejsze wiadomości, jakie musicie wiedzieć przed zakupem szatkownic do warzyw.

Gdzie można zakupić szatkownice do warzyw?

To pytanie dość często jest stawiane już na samym końcu naszej drogi zakupowej. Gdzie należy się wybrać, aby taką szatkownicę do warzyw zakupić. Oczywiście możemy pojechać do stacjonarnego sklepu. Problem w tym, że takiego może nie być w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, a poza tym wymaga to od nas wyjścia z domu. W przypadku, gdy nie chcemy tego uczynić, warto zdecydować się na sklep internetowy. Z naszej strony możemy polecić ten znajdujący się pod adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam wiele modeli urządzeń w dość atrakcyjnych cenach. Oprócz tego możecie także liczyć na fachową pomoc. My dziękujemy za uwagę i do następnego razu!Krojenie ziemniaków w szatkownicy do warzyw

Przygotowanie frytek w szatkownicy do warzyw

Główka kapusty w szatkownicy do warzyw


źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 12.10.2020, 06:11 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 579

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.