TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Sytuacja epidemiologiczna 13.10

Sytuacja epidemiologiczna zakażeń SARS-CoV-2 na dzień 13.10.2020, na godz. 11.00, w powiecie brodnickim.
Zakażeni - 77, hospitalizowani - 3, izolacja domowa - 73, kwarantanna - 328, ośrodki zbiorowe - 0, nadzór sanitarny - 0, ozdrowieńcy - 64, izolatorium - 1, zmarli - 6.

na podstawie danych PPIS w Brodnicy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy przypomina wszystkim mieszkańcom powiatu brodnickiego o bezwzględnej konieczności stosowania się do wszystkich zaleceń i ograniczeń zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1758), a zwłaszcza właściwego zakrywania ust i nosa, mycia i dezynfekcji rąk oraz przestrzegania bezpiecznego dystansu społecznego.
Postępujmy zgodnie z zasadami sanitarnymi, bądźmy solidarni społecznie i dbajmy nawzajem o siebie! Dochodzenia epidemiologiczne są w toku, podejmowane są i prowadzone dalsze czynności ograniczające szerzenie się zakażeń wśród mieszkańców powiatu brodnickiego.
Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:
www.gov.pl/web/gis
www.gov.pl/web/koronawirus

CAŁODOBOWA INFOLINIA DLA OBYWATELI w sprawie kwarantanny i zdrowia +48 222 500 115
Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7
dostępne są pod adresem:
www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

źródło: PPIS w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 13.10.2020, 11:40 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 3117

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.