baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej

Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej będą obowiązywały od 17 października. W strefie czerwonej działalność gastronomii może być prowadzona w godz. 6-21; potem jest możliwość kupowania tylko na wynos, a wewnątrz, co drugi zajęty stolik.

W uroczystościach religijnych będzie mogło brać udział - w strefie żółtej nie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe obiektu a w strefie czerwonej jedna osoba na siedem metrów kwadratowych.

Wydarzenia sportowe mają się odbywać bez udziału publiczności; wydarzenia kulturalne - do 25 procent udziału publiczności; zawieszają działalność baseny, aquaparki, siłownie.

W strefie żółtej wydarzenia sportowe mają się odbywać bez udziału publiczności; zamknięte będą m.in. siłownie, a jeśli chodzi o zgromadzenia publiczne, zostały ograniczone do 25 osób, natomiast w strefie czerwonej: do 10 osób.

Przy szpitalach wojskowych powstaną tak zwane szpitale polowe. Rząd rozważa także możliwość budowy kolejnych szpitali. Jeśli chodzi o wszystkie szkoły, rozważany jest scenariusz zdalnego nauczania, na razie w trybie zdalnym mają pracować szkoły średnie i wyższe.

W strefach żółtych, w transporcie publicznym, wymaga się 50 procent zajętych miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich, wesela, imprezy okolicznościowe z udziałem maksymalnie 20 osób i bez zabawy tanecznej.

Strefa czerwona: zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela i konsolacje. Ponadto izolacja osób starszych, ale też pomoc seniorom, co będzie decydowało o sukcesie działań służb.

Czerwona strefa w kujawsko-pomorskim powiaty i miasta:
bydgoski
grudziądzki
inowrocławski
mogileński
nakielski
radziejowski
toruński
tucholski
włocławski
żniński
Bydgoszcz
Grudziądz
Toruń
Włocławek

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 16.10.2020, 11:23 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1005

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.