baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Będzie się działo ...

Jak zapowiadaliśmy – XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie w tym roku dwudniowy. W sobotę w pubie Obsession o godz. 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna, wstęp – 1 zł, w „Obsesji” odbędzie się również licytacja orkiestrowych gadżetów, pub tego dnia zostanie ozdobiony aniołkami, sercami oraz innymi symbolami Orkiestry. Niedziela – główny dzień finału, to dzień pełen atrakcji, gdzie każdy mieszkaniec Brodnicy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Od rana na rynku będzie można oglądać wystawę zdjęć z poprzednich Finałów WOŚP organizowanych w naszym mieście. Wystawa powstała dzięki uprzejmości Koncernu Energetycznego „Energia”. Od godz. 11.00 przygotowaliśmy niespodziankę dla najmłodszych – przejazd bryczką wokół rynku. O godz. 14.00 na nowej hali rozegrany zostanie turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora OSiRu, wezmą w nim udział drużyny: „Belfer”, „Wodnik”, „Vorwerk” oraz „Niezależni”. Licytowana będzie również piłka z autografami siatkarzy grających w Pucharze Polski. Wstęp na halę jest wolny. O godz. 15.00 w Brodnickim Domu Kultury rozpocznie się aukcja na rzecz Fundacji WOŚP. Licytacja będzie emitowana na żywo przez telewizję kablową „Eltronik”, widzowie będą mogli brać w niej udział telefonicznie. Na gości przybyłych do BDK czekać będzie kawiarenka ze słodkościami oraz kawą. Podczas licytacji na scenie zaprezentują się sekcje BDK – cyrkowa, wokalna oraz taneczna. Tradycyjnie w klubie Piano odbędzie się koncert - start o godz. 18.00, wstęp 7 zł. Wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta z Brodnicy, Róże Kassandry, Bambi, Sunflower, Zielone Ludki oraz Paraliż Band. W Piano będziemy również licytować gadżety z fundacji. Wieczorem o 20.00 na brodnickim rynku rozbłyśnie światełko do nieba, podczas którego szefowa sztabu – Elżbieta Szablewska powita wszystkich z podnośnika. Zapraszamy mieszkańców już od godz. 19.30, będzie muzyka, grochówka oraz możliwość zakupienia świeczek, które zapalimy o godz. 20.00, kiedy to na niebie wystrzelą sztuczne ognie, które przygotuje firma Pana Wiesława Mielrzyńskiego – „Avis”.
Zarówno na licytacji oraz podczas zbiórki pieniędzy przez kwestujących na ulicach miasta można będzie nabyć brodnicki szalik WOŚP, przygotowany specjalnie na XV Finał, osoby które wrzucą co najmniej 20 zł do puszki wolontariusza otrzymają taki szalik.
Pieniądze można wpłacać również na utworzone konto w Banku Spółdzielczym, z którego cała kwota zostanie przelana na konto Fundacji WOŚP. Nr konta: BS Brodnica 57948411502200000401000003.
Ostatnie spotkanie z wolontariuszami odbędzie się w sobotę – 13 stycznia o godz. 10.00. w Brodnickim Domu Kultury. Podczas spotkania wolontariusze otrzymają identyfikatory. Na ostatnim spotkaniu obecny będzie policjant, który zwróci wolontariuszom uwagę na bezpieczeństwo podczas kwesty.

ZAPRASZAMY !!!

Dodano/zmodyfikowano: 11.01.2007, 12:58 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 561

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.