baner kalnedarze2021

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy osobom starszym i bezdomnym przetrwać okres zimowy

W związku z coraz niższymi temperaturami, brodniccy policjanci podejmuje działania związane ze zwracaniem szczególnej uwagi na osoby bezdomne, wymagające opieki i pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na zamarznięcia. Policjanci apelują o zgłaszanie miejsc, gdzie mogą przebywać takie osoby.

Brodniccy policjanci apelują o szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze. Jesienią i zimą nie bądźmy obojętni szczególnie wobec właśnie tych osób. Informujmy odpowiednie służby zawsze gdy zauważymy, że potrzebna jest pomoc. Pamiętajmy, że nasza reakcja i poinformowanie służb na numery alarmowe może uratować komuś życie. Panujące na zewnątrz warunki pogodowe są zmienne. Pamiętajmy jednak, że zawsze w trakcie dużych mrozów wychodząc z domu należy być odpowiednio przygotowanym. Podobnie jak w poprzednich latach, są monitorowane miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i gdzie z powodu niskich temperatur może dojść do zagrożenia ich zdrowia i życia. Są to w szczególności opuszczone budynki, piwnice, ogródki działkowe, dworcowe poczekalnie, klatki schodowe, węzły ciepłownicze i komórki.

W związku z powyższym, zwracamy się do mieszkańców, aby informowali Policję, Straż Miejską, MOPS, GOPS o wszystkich przypadkach osób starszych czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury. Miejsca gromadzenia osób bezdomnych lub potrzebujących pomocy można zgłaszać również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 20.11.2020, 13:24 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 188

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.