baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Trwają szczepienia w brodnickim szpitalu

Od 30 grudnia ub. roku prowadzone są szczepienia przeciw COVID-19 w Zespole Opieki Zdrowotnej w Brodnicy osób z grupy "0". Pierwszą dawkę ochrony przeciw SARS CoV-2 przyjęło już kilkaset osób spośród personelu brodnickiego ZOZ-u i placówek medycznych.
W dniu rozpoczęcia akcji w brodnickim szpitalu zaszczepionych zostało 75 osób. Tyle dawek miała dostarczona do Brodnicy pierwsza partia szczepionki. Od początku 2021 roku szczepienia są kontynuowane. Do 8 stycznia br. zaszczepionych zostało 255 osób z personelu medycznego, czyli grupy 0. W poniedziałek, 11 stycznia br. dostarczona została do szpitala kolejna partia szczepionek, obejmująca 270 dawek. Szczepienia prowadzone są na bieżąco, w tempie uzależnionym od dostaw. Systematycznie przybywa też chętnych do zaszczepienia się przeciw Covid-19 w grupie 0. Do 11 stycznia zebrano około 700 deklaracji od zainteresowanych.
Do poddania się szczepieniom w ramach ogólnopolskiego programu apelują do mieszkańców wspólnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Starosta Brodnicki.

Dlaczego warto się szczepić? - ulotka informacyjna

Uzupełnienie (13.01.2021, 17:53)
Mieszkańcy DPS-u wysłuchali wykładu eksperta i obejrzeli materiały edukacyjne na temat szczepień

Od tygodnia trwają szczepienia pracowników Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy przeciwko SARS-CoV-2 zaliczonych do grupy "0". Zaszczepiono już 23 osoby z personelu. - Obecnie przygotowujemy się do szczepień mieszkańców, które planowo mają rozpocząć się 18 stycznia br. - poinformował Jerzy Anzel, dyrektor DPS w Brodnicy.

- Od środy, 13 stycznia, zbierane będą deklaracje od osób zainteresowanych szczepieniami, ale żeby decyzje były podjęte świadomie zorganizowaliśmy wspólne oglądanie wykładu prof. dr hab. n. med. Anny Piekarskiej z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na temat szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 - zaznaczył szef DPS-u.

Mieszkańcy wysłuchali wykładu, w którym w większości znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jak poinformował Jerzy Anzel, więlu pensjonariuszy było zdecydowanych na przystąpienie do szczepień już wcześniej, ale niektórzy potrzebowali jeszcze konkretnych argumentów od osoby, która jest fachowcem w dziedzinie chorób zakaźnych.

A dlaczego warto się zaszczepić? Poprzez szczepienia będziemy chronić naszych najbliższych. Umożliwi to nam szybszy powrót do normalności, który oznacza: odejście od maseczek, swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi, powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych, dalszy rozwój gospodarki, ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienia, swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów, wakacje bez ograniczeń oraz poprawę jakości życia nas wszystkich.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 13.01.2021, 17:47 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 611

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.