baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Komunikat burmistrza w sprawie szczepień

Komunikat Burmistrza Brodnicy z dnia 14.01.2021r. w sprawie szczepień przeciwko wirusowi Sars-CoV-2. W dniu 15 stycznia 2020 r. ruszają zapisy na szczepienia. Rejestracji na szczepienie możecie Państwo dokonać w następujących terminach:
Od 15 stycznia 2021 r.– rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie osób powyżej 80 roku życia
Od 22 stycznia 2021 r. - rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie osób powyżej 70 roku życia

Rejestracji do szczepienia może dokonać pacjent osobiście poprzez rządowy portal
e-Pacjent, pod numerem infolinii 989 lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Podczas rejestracji do systemu szczepień, wyznaczone zostaną Państwu 2 terminy podania dawki preparatu.

Więcej informacji w tym zakresie uzyskacie Państwo na rządowej INFOLINII: 989

W związku z faktem, iż samorządy lokalne zobowiązano do udziału w akcji szczepień poprzez ułatwienie dostępu do punktów szczepień, Gmina Miasta Brodnicy udziela pomocy w formie transportu osób, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić potrzebę skorzystania z dojazdu. Pomoc mogą uzyskać osoby posiadające:
- aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
- mających trudności z dostępem do punktu szczepień - np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień


W tym celu uruchamiamy od dnia 15 stycznia b.r. miejską INFOLNIĘ:
514-973-249 – czynną od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 15.00

Przydatne linki na temat szczepień:
Punkty szczepień woj. kujawsko-pomorskie:
www.gov.pl/web/szczepimysie/kujawsko-pomorskie

Zgłoszenia dla osób 18 - 69 lat - od 15 stycznia będzie można zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy - dostaniesz maila. Więcej informacji:
www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 14.01.2021, 17:58 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 1405

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Pan Burmistrz, w sposób właściwy dla Clownów, żongluje zamiennie pojęciami REJESTRACJI i ZGŁOSZENIA, więc aby uchronić mieszkańców Brodnicy przed szkodami wynikłymi z bełkotu jakim stał się komunikat Burmistrza informuję, że dzisiaj ruszyły ZGŁOSZENIA na szczepienia dla WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH z przedziału 18 do 69 lat, więc jeżeli masz 18-69 lat to już DZISIAJ możesz się ZGŁOSIĆ.
Dodany 15.01.2021, 11:14 przez Filipek
Proszę o podanie gdzie znajdować się będą punkty szczepień w Brodnicy wraz z nr. telefonu ,bo to łatwi kontakt .
Dodany 14.01.2021, 20:37 przez CBR