baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Światłowód w gminie Brodnica

W gminie Brodnica rozpoczęła się realizacja budowy przyłączy światłowodowych do gospodarstw domowych w ramach realizacji rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agendy Cyfrowej w 2020 roku każdy obywatel UE ma znajdować się w zasięgu łącza internetowego nie wolniejszego niż 30 Mb/s, a co najmniej połowa ma korzystać z Internetu z prędkością nie mniejszą niż 100 Mb/s. W 2017 roku firma NEXERA wygrała konkurs na budowę sieci min. w województwie kujawsko-pomorskim. Na terenie gminy Brodnica firma rozpoczyna budowę dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości (min. 100Mb/s) i będzie jej hurtowym operatorem.

Wybudowanie sieci światłowodowej wymaga uzyskania zgody od wszystkich współwłaścicieli działek, poprzez które będzie przebiegać sieć światłowodowa. Z tego też powodu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z firmą NEXERA pod adresem zapytaj@nexera.pl w przypadku wszelkich wątpliwości i pytań.

Zawieranie umów o dostęp do nieruchomości oraz inne zadania związane z projektowaniem i budową sieci w imieniu NEXERY realizuje firma Iris Telecomunication Poland Sp. z o.o.

Lista miejscowości objętych projektem: Karbowo, Szabda i Mszano.

Poniżej prezentujemy link do mapy udostępnionej przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, na której można sprawdzić zasięg planowanych prac dotyczących sieci światłowodowej:
https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/


źródło: Urząd Gminy Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 14.01.2021, 18:03 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 424

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.