baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego oddawali krew

W minionym tygodniu pod budynkiem brodnickiej komendy po raz kolejny odbyła się zbiórka krwi. W akcji honorowego oddawania krwi wzięły udział 34 osoby, zebrano ponad 15 litrów krwi.
W minionym tygodniu na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Brodnicy po raz kolejny odbyła się akcja honorowego oddawania krwi dla osób potrzebujących, rannych i chorych organizowana przez policjantów z Brodnicy i Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brodnicy. Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Ogółem udało się zebrać ponad 15 litrów tego życiodajnego płynu.
Każda osoba, która chciała oddać krew w mobilnym ambulansie musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących, własną krew.
Serdeczne podziękowania od policjantów dla pracowników Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brodnicy za pomoc w organizacji akcji.
Pamiętaj! I Ty możesz uratować komuś życie!

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 22.02.2021, 12:08 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 237

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.