baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > ZUS uruchomił e-wizyty także w języku migowym PJM

Od 16 lutego osoby głuche i niedosłyszące mogą porozmawiać z ekspertem ZUS przez internet także
w języku migowym. Szacuje się, że liczba Głuchych osób w Polsce sięga około 500 tys., a 900 tys. Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Bariera komunikacyjna często uniemożliwia im samodzielne załatwienie spraw. To właśnie z myślą o tych osobach ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM.

Od października ubiegłego roku klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą umawiać się na e-wizytę
w ZUS. Codziennie taką formę kontaktu wybiera kilkaset osób. Podczas e-wizyty, czyli wideorozmowy
z pracownikiem ZUS klienci mogą załatwiać swoje sprawy w ZUS bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy połączenie internetowe i urządzenie z kamerą i mikrofonem np. telefon, komputer, tablet.
Klienci mogą w ten sposób pozyskać informacje dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych
z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE. Uzyskają również informacje w zakresie świadczeń międzynarodowych. Teraz osoby głuche i niedosłyszące mogą także umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl/e-wizyta wybrać "umów się na e-wizytę",
a następnie w prawym górnym rogu wybrać "umów e-wizytę w języku migowym (PJM)". W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy oraz zaznaczyć jej termin.

Warto dodać, że e-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowaliśmy kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie

Dodano/zmodyfikowano: 22.02.2021, 19:51 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 154

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.