baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Bezpieczeństwo motocyklisty

Zbliża się sezon motocyklowy. Wraz z poprawiającą się pogodą, na drogach pojawili się miłośnicy dwóch kółek. Zanim wsiądziesz na swój motocykl, warto przypomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wiosenna pogoda i wzrastająca temperatura pozwala fanom motocykli rozpocząć wyczekiwany sezon motocyklowy. Wsiadając jednak na motocykl należy pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko swoim, ale i innych użytkowników dróg. Rozpoczynając sezon motocyklowy, powinniśmy najpierw dokładnie przygotować do niego swój sprzęt. Motocykl po kilku miesiącach przerwy, powinien przejść przez kompleksowe sprawdzenie swojego stanu technicznego. Warto udać się do stacji diagnostycznej, aby na specjalnym sprzęcie, dokonać przeglądu swojego motocykla. Sprawny układ hamulcowy, wydechowy, odpowiednie oświetlenie, czy stan bieżnika w oponach jest niezbędny do bezpiecznej jazdy. Wsiadając na swój jednoślad, warto pomyśleć o odpowiednim stroju. Niezbędny jest oczywiście kask, bez którego jazda motocyklem jest niedozwolona, jak również specjalny kombinezon ze wzmocnieniami, który niejednemu pomógł uniknąć pozdzieranych kolan czy łokci. Niestety nie tylko sprawy motocykl, odpowiedni strój czy najlepszy kask nie pomogą nam uniknąć niebezpieczeństw.
Najważniejsze w jeździe motocyklem jest zdrowy rozsądek!! Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, "na trzeciego", zbyt szybka i brawurowa jazda- to najczęstsze grzechy motocyklistów, przez które dochodzi do wypadków. Niestety motocyklistę nie chronią poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. O swoje bezpieczeństwo kierowca jednośladu musi zadbać sam. Policjanci apelują!!! Nie nadużywajmy gazu. Dbaj o siebie, swojego pasażera i innych uczestników dróg.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 01.04.2021, 10:16 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 254

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Ble ble ble
Dodany 04.04.2021, 08:22 przez Sebastian