baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Sukces na skalę wojewódzką

Uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bobrowie Filip Polender został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Kujawsko – Pomorskie Kuratorium Oświaty. Jest to ogromny sukces ucznia klasy siódmej, ponieważ tylko 13 uczestników finału z całego województwa uzyskało zaszczytny tytuł LAUREATA. Filip musiał wykazać nie tylko świetną znajomością słownictwa i gramatyki, lecz także wiedzą na tematy kultury i historii krajów anglojęzycznych. Za swoje osiągnięcie uczeń otrzyma ocenę celującą z j. angielskiego, statuetkę Laureata z Kuratorium Oświaty, nagrodę Wójta Gminy Bobrowo oraz będzie zwolniony z części języka nowożytnego na egzaminie ósmoklasisty. Filip, zostając laureatem, będzie mógł także ubiegać się o stypendium Urzędu Marszałkowskiego pod nazwą "Prymus Pomorza i Kujaw". Do Wojewódzkiego konkursu przedmiotowego przygotowywała ucznia pani Justyna Bartkowska.
- Chciałbym dodać – mówi dyrektor szkoły S. Linettej – że sukces ucznia jest kontynuacją wieloletniej pracy nauczycieli ze zdolną młodzieżą. W poprzednich latach laureatami zostawali uczniowie z fizyki, historii, j. angielskiego, a także mieliśmy złotych medalistów w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim. Jestem dumny z ich osiągnięć i doceniam ogromny trud pedagogów przygotowujących uczniów do konkursów oraz zaangażowanie rodziców.


źródło: Urząd Gminy w Bobrowie

Dodano/zmodyfikowano: 01.04.2021, 10:17 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 394

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
filon, skoro nie wiesz, po co jest ten certyfikat, to po co go kupujesz? Pewnie jest ci potrzebny do tego, żeby zasłonić nim swoją niekompetencję i udawać coś, czego nie ma. Jaka jest skala twoich możliwości każdy widzi. Ale żeby tym papierzyskiem otwierać oczy niedowiarkom - to już jest represja, przemoc i bezprawie. Od dziś ten szary, ponury budynek będę omijać wielkim łukiem.
Dodany 09.04.2021, 07:19 przez laura
Filon ,w życiu nie liczą się dyplomy, certyfikaty , dyplomy inż ,ważne to jaki masz talent, naukowych pomysłach w realizacji w instytutach naukowych dla pożytku dobra społeczeństwa ,a nie tylko mieć kwit kwalifikacji, i grzać za przeproszeniem dupę na jakimś tam urzędowym krześle , popatrz ile osób po zawodówce ma prywatne zakłady i to w bardzo konkretnych tematach , a ilu po studiach , masz przykład kto po wykańczał Brodnickie zakłady ??
Dodany 08.04.2021, 12:45 przez Podatnik
- Powiedz mi, po co jest ten certyfikat? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten certyfikat? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest certyfikat na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym certyfikatem ? My otwieramy oczy niedowiarkom.
Dodany 08.04.2021, 11:43 przez filon
filon, dobrze, że takich adasiów nie ma więcej. To nie sztuka kupić za gminne pieniądze tytuł lidera edukacji i na koszt podatnika jechać na imprezkę i sesję zdjęciową na drugi koniec Polski. To nie jest sukces. Niezorientowany mieszkaniec myśli, że gmina jest super w dziedzinie edukacji, a prawda jest taka, że ten certyfikat kosztował ciężkie pieniądze. Te pieniądze można było spożytkować z korzyścią dla mieszkańców. Adam, trzeba lepiej trzeba więcej, Zalewski już dwa razy zainwestował :))) w certyfikaty - w 2019 i w 2020r.
Dodany 08.04.2021, 11:34 przez laura
A jedyny w powiecie, certyfikowany lider edukacji, Adam Zalewski, nie chwali się sukcesami? Ilu ma laureatów konkursów przedmiotowych, czy chociaż finalistów?? Pewnie, jak zwykle, żadnego. Gminy sąsiednie nie kupiły sobie certyfikatów, ale mogą pochwalić się sukcesami uczniów. To powód do dumy i znakomita promocja placówek oświatowych - i to za darmo.
Dodany 08.04.2021, 09:10 przez Agnieszka
Gratulacje dla ucznia i nauczyciela prowadzącego. Nic z nieba nie spada. Taki sukces, to efekt wieloletniej pracy ucznia i nauczyciela. Brawo Filip!
Dodany 07.04.2021, 10:01 przez Dominika