E-komis


AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie strony?

Tradycyjne platformy reklamowe – czyli radio i telewizja – każdego roku zmniejszają swój udział w rynku. To tendencja, która prawdopodobnie utrzyma się jeszcze przez wiele lat. Tymczasem reklama w internecie rozwija się w zaskakującym tempie i niebawem prześcignie telewizję. Inwestycja w pozycjonowanie strony jest więc przyszłościowym rozwiązaniem. I to co najmniej z kilku powodów.

Pozycjonowanie stron a korzyści dla firm

Coraz więcej osób szuka potrzebnych usług lub produktów w internecie. Na dodatek w pierwszej kolejności korzystają z wyszukiwarki Google. Dobrze więc znaleźć się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, co znacząco zwiększa szansę na udaną konwersję. Oznacza to, że odwiedzająca stronę osoba dokona zakupu. Pozycjonowanie ma więc ogromny wpływ na zwiększenie zysków ze sprzedaży.

Jak osiągnąć widoczność w internecie? Przede wszystkim przy pomocy technicznej optymalizacji serwisu, a także angażujących czytelników tekstów zawierających frazy kluczowe (keywords). Szybko ładująca się strona nasycona charakterystycznymi dla branży słowami zostanie wysoko zindeksowana przez Google. To z kolei może sprawić, że na stronę zajrzy potencjalny klient. Szansa jest naprawdę spora. W link z pierwszej pozycji w organicznych (naturalnych) wynikach wyszukiwania w Google klika aż 43% użytkowników. Drugie miejsce to 37%, a trzecie – 30%.

Sama konwersja to niejedyna zaleta skutecznego pozycjonowania. Nie mniej ważne jest zbudowanie świadomości marki. Im częściej strona wyświetla się potencjalnym klientom, tym lepiej ją zapamiętują. I – podobnie jak przy innych formach reklamy – mogą w pewnym momencie skorzystać z oferty. Poza tym pozycjonowanie strony służy do budowy wizerunku eksperta. Jeśli użytkownik internetu wpisze frazę, aby znaleźć rozwiązanie swojego problemu, a wyświetli mu się strona danej marki, zacznie ją kojarzyć ze specjalistami w danej branży.

Powyższe atuty związane z pozycjonowaniem oznaczają w konsekwencji zyskanie dużej przewagi nad konkurencją, co jest niezbędnym elementem każdego udanego przedsięwzięcia. Przyda się również firmom, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Właśnie dzięki tego typu działaniom można zapewnić swojemu przedsiębiorstwu niezagrożony przez innych rozwój. I to na wiele lat, ponieważ strategiczne pozycjonowanie strony przynosi długotrwałe efekty.

Artefakt.pl – reklama firmy w dobrej cenie

Profesjonalne agencje wyceniają swoje usługi indywidualnie. Wynika to ze specyfiki pozycjonowania. Dla przykładu mniej popularne frazy szybciej dają wyniki, co bezpośrednio przekłada się na korzystniejszą dla klientów cenę. Do istotnych czynników zalicza się jeszcze wiek domeny, aktualne profile linków i ogólna jakość serwisu (m.in. CMS czy struktura).

Warto zauważyć, że pozycjonowanie stron to jedna z najtańszych, a przy okazji wyjątkowo skuteczna forma kampanii marketingowej. Przy stosunkowo niskich kosztach własnych można osiągnąć zadowalające efekty. Zwłaszcza jeśli powierzy się zadanie specjalistom z wieloletnim doświadczeniem. W Artefakt.pl – pozycjonowanie wykonujemy skutecznie już od 15 lat!

Zachęcamy do przyjrzenia się temu, co w zakresie pozycjonowania mamy do zaoferowania w Artefakcie.

Artykuł przygotowany we współpracy z ArtefaktŹródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 20.06.2021, 22:19 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 530

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.