baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > FREEART CONCEPT - UWALNIAMY SZTUKĘ - dzień 1.

Najpierw był pomysł. Dwutygodniowe warsztaty, na pełnych obrotach, z artystycznie uzdolnioną młodzieżą. A tej w Brodnicy nie brakuje.
Jako jednostce kultury bardzo nam zależy na budowaniu trwałej relacji z odbiorcami naszych działań, w duchu "audience development", dlatego też wspieramy artystyczne pasje, edukujemy i tworzymy przyjazną atmosferę wokół kultury, tworzonej oddolnie, przez amatorów. Taką kulturę kreują uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, których od wielu lat z powodzeniem inspiruje i twórczo aktywizuje nauczyciel geografii o duszy estradowego artysty, Wojciech Zembrzycki.

Tak powstał FreeArt Concept – projekt, zakładający warsztaty adresowane do uzdolnionej artystycznie młodzieży, ze specjalistami z zakresu: muzyki (umuzykalnienie, emisja głosu, śpiew wokalny), tańca (doskonalenie koordynacji ruchu, stworzenie układu choreograficznego, który wykorzystany zostanie w nowej produkcji, rozwój świadomości ciała i jego kontroli), teatru (techniki aktorskie, ćwiczenia dykcji, praca nad swobodą wchodzenia i wychodzenia ze stanów emocjonalnych ) i plastyki (rysunek, malarstwo, rzeźba, kompozycja).
Warsztaty poprowadzą:
- wokalne - Joanna Nehring-Roszkowska (trener emisji głosu),
- taneczne - Maciej Zayda (tancerz, choreograf),
- plastyczne - Magdalena Dobrosielska-Jankowska i Marcin Szymielewicz (artyści plastycy),
- teatralne - Aneta Giemza-Bartnicka (instruktor teatralny).
Doskonale wiemy, że kiedy młodzi ludzie postanawiają "zająć się" kulturą efekty mogą przerosnąć oczekiwania, dlatego już teraz zapraszamy 10 LIPCA 2021, na spektakl podsumowujący nasze wspólne działania artystyczne.

Partner projektu FreeArt Concept - I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, opiekun - Wojciech Zembrzycki.
Koordynator projektu FreeArt Concept - Aneta Giemza-Bartnicka z Brodnickiego Domu Kultury
Projekt FreeArt Concept finansowany jest z mikrodotacji Terenowego Domu Kultury, z programu "Bardzo Młoda Kultura 2021 – kujawsko-pomorskie" (proszę o zamieszczanie tego komunikatu pod każdą informacją, dotyczącą projektu).


BDK

Dodano/zmodyfikowano: 30.06.2021, 12:11 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 378

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.