baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > DKF zaprasza na film

2 LIPCA, O GODZ. 18:00, zapraszam na seans, który dwukrotnie przerwała nam pandemia.
"DOGMAN", w reżyserii Matteo Garrone (znanego fanom seriali z produkcji Netflixa, "GOMORRA"), to produkcja, przy której filmy Smarzowskiego są jak afirmujące życie obyczajówki.
Matteo Garrone uznawany jest często za najlepszego - obok Paolo Sorrentino - współczesnego reżysera włoskiego. Podczas jednak, gdy Sorrentino podąża drogą Federico Felliniego i tworzy pełne fantazji barokowe widowiska, to Marrone został okrzyknięty spadkobiercą klasycznego neorealizmu i dał się poznać jako autor kina z zacięciem społecznym (jakby na przekór tej klasyfikacji, w 2015 Garrone zadziwił publiczność i zrealizował znakomity film fantasy "Pentameron", pełen surrealistycznych motywów i groteskowego humoru). "DOGMAN" jest powrotem reżysera do prostych historii o ludziach z peryferii. Garrone tworzy przykry, ciężki dramat o utraceniu wszystkiego, co dla człowieka ma znaczenie. W przeciwieństwie jednak do "GOMORRY", reżyser nie próbuje tworzyć szerokiej panoramy społecznej współczesnych Włoch, ale skupia się na życiu wewnętrznym jednostki.
A jest to jednostka zarazem zwyczajna i wyjątkowa. Marcello - grany przez fenomenalnego Kalabryjczyka, naturszczyka Marcello Fonte - to mały, chudy i niezbyt urodziwy mężczyzna w średnim wieku, który gdzieś na włoskiej prowincji prowadzi zakład dla psów, będący jednocześnie hotelem i salonem fryzjerskim. Bohater z czułością zajmuje się czworonogami, myje je, czesze i tworzy fantazyjne fryzury, które następnie z dumą prezentuje na specjalnych konkursach. Wszyscy w okolicy uwielbiają Marcella, ponieważ mężczyzna nikomu nie wchodzi w drogę, jest przyjazny, pełen dobroci i dziecięcego wręcz optymizmu. Bohater "DOGMANA" ma jednak swoje słabości - dorabia sobie, sprzedając niewielkie ilości narkotyków, a czasem bierze nawet udział w kradzieżach. To człowiek naiwny, który nie potrafi się sprzeciwić, będąc pod dużym wpływem opryszka Simoncino. Ostatecznie, ta znajomość wplątuje go w niemałe kłopoty. Marcello podczas jednej z kradzieży zostaje złapany i osadzony w więzieniu. Kiedy wychodzi z celi, jest już zupełnie innym człowiekiem...
DO WRZEŚNIA WSTĘP NA SEANSE DKF "BRODNICA" JEST BEZPŁATNY!

BDK

Dodano/zmodyfikowano: 02.07.2021, 15:55 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 320

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.