baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kontrole autobusów na wniosek organizatora lub przewoźnika

Już od tygodnia dzieci i młodzież cieszą się wakacjami. Wielu z nich tegoroczne wakacje będzie miało możliwość wyjazdu na zorganizowany wypoczynek. Brodniccy policjanci przypominają o możliwości sprawdzenia stanu technicznego autokarów przewożących dzieci. Kontrola ta, możliwa jest po złożeniu pisemnego wniosku do Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, przez organizatora wycieczki bądź przewoźnika. (wzór wniosku)


Już od tygodnia uczniowie wszystkich szkół cieszą się wakacjami. Wielu z nich tegoroczne wakacje będzie miało możliwość skorzystania z wyjazdu na zorganizowany wypoczynek. Brodniccy policjanci przypominają, że jest możliwość kontroli stanu technicznego autokarów przewożących dzieci.

Zgłoszenie pisemne organizatora wycieczki bądź przewoźnika należy z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem złożyć u Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, przy ul. Zamkowej 13 osobiście lub przesłać na numer faksu KPP Brodnica nr 47 75 46 247. Tygodniowy termin pozwala policjantom racjonalnie zaplanować służbę w dniach, w których zostało zgłoszono kilka kontroli autobusów.

Kontrole autobusów dokonywane są w miejscu zbiórki uczestników wycieczki w obecności organizatora.

Aby wycieczka wyjechała z miejsca zbiórki w planowanych godzinach, należy na kontrolę pojazdu przeznaczyć co najmniej pół godziny. Należy brać pod uwagę, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, policjanci nie zezwolą na dalszą jazdę niesprawnym autobusem a href="https://brodnica.policja.gov.pl/kb6/ruch-drogowy/kontrole-autobuso/107699,KONTROLE-AUTOBUSOW-NA-WNIOSEK-ORGANIZATORA-LUB-PRZEWOZNIKA.html">wzór wniosku do pobrania

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 05.07.2021, 07:34 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 197

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.