Tablice

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kontrole autobusów na wniosek organizatora lub przewoźnika

Już niedługo dzieci i młodzież cieszyć się będą wakacjami. Wielu z nich tegoroczne wakacje będzie miało możliwość wyjazdu na zorganizowany wypoczynek. Brodniccy policjanci przypominają o możliwości sprawdzenia stanu technicznego autokarów przewożących dzieci. Kontrola ta, możliwa jest po złożeniu pisemnego wniosku do Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, przez organizatora wycieczki bądź przewoźnika.


Zgłoszenie pisemne organizatora wycieczki bądź przewoźnika należy z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem złożyć u Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, przy ul. Zamkowej 13 osobiście lub przesłać na numer faksu KPP Brodnica nr 47 75 46 247. Tygodniowy termin pozwala policjantom racjonalnie zaplanować służbę w dniach, w których zostało zgłoszono kilka kontroli autobusów.

Kontrole autobusów dokonywane są w miejscu zbiórki uczestników wycieczki w obecności organizatora.
Aby wycieczka wyjechała z miejsca zbiórki w planowanych godzinach, należy na kontrolę pojazdu przeznaczyć co najmniej pół godziny. Należy brać pod uwagę, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, policjanci nie zezwolą na dalszą jazdę niesprawnym autobusem a href="https://brodnica.policja.gov.pl/kb6/ruch-drogowy/kontrole-autobuso/107699,KONTROLE-AUTOBUSOW-NA-WNIOSEK-ORGANIZATORA-LUB-PRZEWOZNIKA.html">wzór wniosku do pobrania

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.06.2022, 20:16 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 721

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.