baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Przekroczył prędkość o 55 km/h w terenie zabudowanym

Brodniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Kierowca miał również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj (7.07.) policjanci z ruchu drogowego, dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów w miejscowości Jajkowo, zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że 45- letni mężczyzna decyzją właściwego organu ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci poinformowali 45-latka, że popełnił przestępstwo za co odpowie przed sądem. Mieszkaniec powiatu brodnickiego za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

Kto prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 08.07.2021, 09:31 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1077

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Audi - pięć zer: cztery na masce, piąte za kierownicą
Dodany 08.07.2021, 16:53 przez Krzysztof